Zařízení sociálních služeb pořídí s přispěním EU lůžka a vybavení pro seniory a hendikepované

Evropská dotace téměř 15 milionů korun pomůže vybavit několik zařízení sociálních služeb pro seniory a zdravotně postižené lidi v Moravskoslezském kraji. Dotaci na osm projektů dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. Umožní nakoupit nová lůžka a související vybavení v domovech pro seniory a obdobných zařízeních v Havířově, Frýdlantu nad Ostravicí, Českém Těšíně, Třinci, Hlučíně a dalších městech.

“Polohovatelná a elektronicky ovládatelná lůžka a matrace proti proleženinám usnadní život klientů a zásadně ulehčí péči personálu o klienty, kteří jsou často imobilní,“ uvedla Kateřina Dostálová, ředitelka Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko, kde se hodnotí a proplácí žádosti o evropské dotace.

Jednotlivá zařízení si kromě lůžek a antidekubitních matrací pořídí dle potřeby také zvedáky, vaky a další vybavení. Dotace ve všech případech pokryje až 85 % výdajů. Projekty by se měly uskutečnit v průběhu tohoto roku.

Regionální rada Moravskoslezsko je zodpovědná za 20 miliard korun z evropských fondů určených na rozvoj Moravskoslezského kraje. Od roku 2007 proplatila téměř 15 miliard korun za projekty v oblasti dopravní infrastruktury, vybavenosti měst a venkova, modernizaci vzdělávání, sociálních služeb a zdravotnictví. Zbývajících 5 miliard korun bude vyplaceno za probíhající a připravované projekty v průběhu tohoto roku a počátkem roku 2016.

Tisková zpráva, 24. března 2015, pdf: Zařízení sociálních služeb pořídí s přispěním EU lůžka a vybavení pro seniory a hendikepované 

Nahoru

 
_THEME_LOGIN