Čtyři desítky vozidel za peníze z EU usnadní život postiženým lidem a seniorům v Moravskoslezském kraji

Evropská dotace 32,8 milionů korun na pořízení 42 nových vozidel usnadní život sociálně a zdravotně postiženým lidem a seniorům v Moravskoslezském kraji. Vozidla získají zařízení sociálních služeb. Většina z nich bude speciálně upravená pro převoz lidí s hendikepem za běžným vyřizováním, na rehabilitaci nebo na výlety. Dotaci dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

„Zařízení sociálních služeb dnes disponují zastaralými auty a vozidly. Nová vozidla usnadní péči o lidi s hendikepem a zlepší jejich každodenní život,“ uvedla Kateřina Dostálová, ředitelka Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko, kde se hodnotí a proplácí žádosti o evropské dotace.

Speciálně upravený autobus na dálkové cesty pro lidi s pohybovým omezením pořídí Centrum sociálních služeb Hrabyně jako náhradu za 17 let staré vozidlo. Dotace na projekt je 6,7 milionů korun.

Devět vozidel upravených pro potřeby klientů pořídí Moravskoslezský kraj pro své příspěvkové organizace poskytující sociální služby. Dostane pro tyto účely evropský příspěvek 7,8 milionů korun.

Čtyři vozidla nakoupí Domov pro seniory Krnov s přispěním dotace 2 miliony korun.

Za evropskou dotaci nakoupí dvě vozidla také statutární město Ostrava pro své příspěvkové organizace, čtyři vozy Středisko sociálních služeb města Frýdlant nad Ostravicí, dva vozy ostravské centrum pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek, dvě vozidla obecně prospěšná společnost pečující o seniory Medela, tři vozidla Centrum sociálních služeb pro seniory Pohoda, deset vozidel Diecézní charita ostravsko-opavská a pět vozidel obecně prospěšná společnost Renarkon. 

Regionální rada Moravskoslezsko je zodpovědná za uplatnění evropských prostředků určených na rozvoj kraje. Od roku 2007 proplatila přes 15 miliard korun za projekty dopravní infrastruktury a dostupnosti, rozvoje měst a venkova, veřejných služeb a cestovního ruchu.

Tisková zpráva, 4. srpna 2015, pdf: Čtyři desítky vozidel za peníze z EU usnadní život postiženým lidem a seniorům v Moravskoslezském kraji

Nahoru

 
_THEME_LOGIN