V soutěži nejkačka.eu o nejzajímavější projekt za evropské peníze se hraje o atraktivní ceny

Začíná soutěž nejkačka.eu o nejzajímavější projekt za evropské peníze v Moravskoslezsku. Internetové hlasování probíhá od 10. do 25. dubna na www.nejkacka.eu . Lidé mohou vybírat z 15 vybraných projektů podpořených z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko a vyhrát hodnotné a atraktivní ceny. Soutěž pořádá Regionální rada Moravskoslezsko.

„Vybrali jsme 15 zajímavých staveb a projektů, z nichž si lidé mohou vybrat, který je jim nejvíce sympatický a blízký, nebo jej mají blízko a využívají. Lidem mohou některé soutěžní projekty přijít více užitečné, jako například Integrované bezpečnostní centrum Moravskoslezského kraje, nové knihovny v Havířově a Karviné nebo moderně vybavené školy v Bruntále a Velké Polomi. Pro někoho je zase zajímavější třeba nová scéna Divadla loutek Ostrava nebo cyklostezka okolo Olešné. Je to sice jen malý vzorek z 656 projektů, které jsme od roku 2007 podpořili, ale ukazuje, jak jsou evropské peníze pro náš kraj důležité," přibližuje soutěž David Sventek, ředitel Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko, kde přijímají, hodnotí a proplácejí žádosti o evropské dotace.

„Zatímco vítězný projekt získá hlavně na slávě, odměna za odevzdání hlasu může být sladká," láká Sventek k hlasování. Mezi dárky pro veřejnost je ubytování v luxusním hotelu Miura v Čeladné, romantický víkend v Davidově mlýně u Kružberku, odpočinkový pobyt s léčebnými procedurami ve vile Eugen v Karlově Studánce. Hraje se také o prohlídku slonů zblízka a lístky do ZOO Ostrava, wellness v Relax centru Třinec nebo permanentku a volné vstupy do Kempalandu v Bukovci. Losovat se bude v průběhu soutěže a bezprostředně po jejím ukončení.

Soutěžní projekty kopírují zaměření podpory z evropských fondů a rozmístění po celém kraji. Stejně tomu bylo v roce 2010, kdy se prvního ročníku soutěže zúčastnilo přes 8800 lidí.

Podrobnosti o projektech, podmínkách soutěže a cenách jsou na www.nejkacka.eu.

Regionální rada Moravskoslezsko v letech 2007-2013 zodpovídá za uplatnění přibližně 19 miliard korun z evropských fondů v Moravskoslezsku. Doposud podpořila 656 projektů dopravní infrastruktury, veřejných služeb, cestovního ruchu, regenerace brownfields, rozvoje měst a venkova dotací přibližně 14,5 miliard korun.

Tisková zpráva, 10. dubna 2012, pdf 102 kb, V soutěži nejkačka.eu o nejzajímavější projekt za evropské peníze se hraje o atraktivní ceny

Nahoru

 
_THEME_LOGIN