Unie dá 175 milionů korun na modernizaci sedmi úseků silnic v Moravskoslezském kraji

Evropská unie přispěje 175 milionů korun na rekonstrukci sedmi úseků silnic II. a III. třídy v Moravskoslezském kraji. Pomůže například s modernizací silnic z Jablunkova do Mostů u Jablunkova, z Kopřivnice do Štramberka a dalších úseků včetně několika mostů.  Financování projektu evropskými penězi dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. Celkový rozpočet projektu je 215 milionů korun. Práce by měly být hotové ještě letos.

„Je to další velká evropská investice, která zlepší dopravní infrastrukturu v kraji. V posledních sedmi letech jsme na výstavbu a rekonstrukci krajských silnic přispěli evropskou dotací 2,5 miliardy korun, dalších 1,5 miliardy korun včetně aktuálně schválené dotace je připraveno na probíhající silniční stavby,“ komentovala dotaci Kateřina Dostálová, ředitelka Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko, kde hodnotí a proplácí žádosti o evropské peníze.

Projekt Moravskoslezského kraje řeší tyto stavby:

  • rekonstrukci a modernizaci silnice č. II/475 v Havířově (Havířov-obchvat TIR),
  • rekonstrukci mostu přes Kobylí potok na silnici č. III/4521 za obcí Staré Purkatice,
  • rekonstrukci silnice č. II/474 z Jablunkova do Mostů u Jablunkova,
  • rekonstrukci křižovatky na silnici č. III/4661 a č. III/4662 v Komárově,
  • rekonstrukci a modernizaci silnice č. II/480 z Kopřivnice do Štramberka,
  • rekonstrukci mostu přes řeku Opavu na silnici č. II/459 v Krnově,
  • rekonstrukci a modernizaci silnice č. III/01137 z Petřkovic do Bobrovníků.

Stavby by měly být hotové do konce tohoto roku. Dotace se vztahuje pouze na letos uskutěčněné výdaje.

Regionální rada Moravskoslezsko je zodpovědná za 20 miliard korun z evropských fondů určených na rozvoj Moravskoslezského kraje. Od roku 2007 proplatila téměř 15 miliard korun za projekty v oblasti dopravní infrastruktury, vybavenosti měst a venkova, modernizaci vzdělávání, sociálních služeb a zdravotnictví. Zbývajících 5 miliard korun bude vyplaceno za probíhající a připravované projekty v průběhu tohoto roku a počátkem roku 2016.

Tisková zpráva, 21. dubna 2015, pdf: Unie dá 175 milionů korun na modernizaci sedmi úseků silnic v Moravskoslezském kraji

Nahoru

 
_THEME_LOGIN