Silnice v Moravskoslezském kraji vylepší přes půl miliardy korun z EU

Evropská unie přispěje dotací 567 milionů korun na modernizaci pěti úseků silnic v Moravskoslezském kraji. Chystá se například výstavba okružní křižovatky v Karviné nebo rekonstrukce silnice mezi Krmelínem, Brušperkem a Fryčovicemi. Evropskou dotaci dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. Nositelem projektů je Moravskoslezský kraj, který tak pokračuje v modernizaci silnic II. a III. třídy financované evropskými prostředky.

Díky evropské dotaci vznikne okružní křižovatka na silnici č. III/4688 v Karviné, a to na křižovatce ulic Havířská, Sportovní a Jaroslava Vrchlického. Chystá se také rekonstrukce silnice II/486 mezi Krmelínem, Brušperkem a Fryčovicemi. Modernizací projde silnice č. II/647 Mariánskohorská v Ostravě, ve směru na Ostravu-Přívoz. Po rekonstrukci opěrných zdí v Jindřichově bude bezpečnější silnice č. II/457 a lépe se pojede také po rekonstruované silnici č. II/465 mezi Horní Lhotou a Zátiším.

Práce na projektech by měly probíhat do konce roku 2015.

Dotace pokryje až 85 % nákladů, zbylé prostředky uhradí Moravskoslezský kraj.

„Jen v letošním roce jsme na projekty modernizace silnic v kraji schválili evropskou dotaci v součtu 1,5 miliardy korun. V součtu od roku 2007 pomohla vylepšit stav silnic a komunikací dotace více než 4 miliardy korun z EU,“ sečetla Kateřina Dostálová, ředitelka Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko.

Regionální rada Moravskoslezsko je zodpovědná za uplatnění přibližně 20 miliard korun z EU na rozvoj regionu. Za uskutečněné projekty a jejich části proplatila od roku 2007 přes 13 miliard korun.

Tisková zpráva, 21. října 2014, pdf: Silnice v Moravskoslezském kraji vylepší přes půl miliardy korun z EU

Nahoru

 
_THEME_LOGIN