Salesiáni otevírají hřiště v Ostravě třídenním maratonem soutěží a her

Salesiánské středisko Don Bosco v Ostravě otevírá nové víceúčelové s dopravním oválem a dětské hřiště. Třídenní sportovní maraton zahájí v pátek 25. května exhibiční fotbalové utkání. O víkendu bude program pokračovat sobotním fotbalovým turnajem, nedělním programem pro děti a volejbalovým turnajem. Venkovní hřiště zkvalitnilo zázemí střediska při práci s převážně romskými dětmi a mládeží. Jeho vznik umožnila evropská dotace 6,6 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

„Máme nejmodernější umělý trávník v Ostravě a jedinečné dětské hřiště s originální velkou prolézačkou ve tvaru rybářské lodě, jejíž okolí velmi esteticky dotváří graffiti," uvádí Jiří Caha, ředitel Salesiánského střediska volného času Don Bosco.

Posláním střediska Don Bosco je výchova a vzdělávání převážně romských dětí a mládeže z Ostravy, která je založena na křesťanských principech, s cílem připravit je na život ve společnosti. Středisko pracuje především formou otevřeného klubu Oratoř, nabízí zájmové činnosti, kroužky, doučování, tábory. V pátek také bude představen terénní program Oratoř na ulici - mobilní klubovna, který s upraveným pojízdným karavanem od ledna funguje v sociálně vyloučených lokalitách.

„První krok je vždy na nás, druhý na našich dětech. Evropské peníze v podobě moderního areálu by dětem měly přidat na energii a chuti se bavit," komentuje nové hřiště David Sventek, ředitel Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko, který páteční fotbalovou exhibici zahájí slavnostním výkopem.

Nový areál včetně mobilní klubovny požehná pan biskup František Václav Lobkowicz. Celkové náklady na výstavbu hřiště byly přibližně 10 milionů korun, z toho evropská dotace pokryje 6,6 milionů korun. 

Regionální rada Moravskoslezsko v letech 2007-2013 zodpovídá za uplatnění přibližně 19 miliard korun z evropských fondů v Moravskoslezsku. Doposud podpořila 658 projektů dopravní infrastruktury, veřejných služeb, cestovního ruchu, regenerace brownfields, rozvoje měst a venkova dotací přibližně 14,5 miliard korun.

Tisková zpráva, 25. května 2012, pdf 102 kb, Salesiáni otevírají hřiště v Ostravě třídenním maratonem soutěží a her

Nahoru

 
_THEME_LOGIN