Putování s nejkačkou vybízí k poznání dvaceti míst, co zkrásněla za peníze z EU

Navštivte některá z dvaceti míst v Moravskoslezském kraji, co vznikla a zkrásněla díky evropské dotaci, a vyhrajte fotoaparát, tablet a další ceny. Projeďte se historickým vlakem po Osoblažsku, pobavte se v Obecním domě Opava, vyrobte si klobouk v Novém Jičíně, prohlédněte si Ostravu z vysoké pece, obdivujte „zázračný“ obraz v kostele v Karviné a poznejte gorolské zvyky v Mostech u Jablunkova. Na každém místě získáte herní kartu se speciálním kódem. Po vložení kódu na www.nejkacka.eu/putovani můžete vyhrát hodnotné ceny. Putování s nejkačkou probíhá v srnu a září. Soutěž pořádá Regionální rada Moravskoslezsko, která financuje projekty evropskými penězi.

„Každé ze soutěžních míst je něčím speciální, láká k návštěvě a novým zážitkům. Na každém se dozvíte něco nového. Třeba jak se vyráběly proslulé metylovické biče, co zobrazují cenné fresky v kostele sv. Benedikta v Krnově nebo co znamená název restaurace Saola v návštěvnickém centru ostravské zoo. Vybrali jsme dvacet takto unikátních projektů, rozmístěných rovnoměrně po našem kraji, které mají společného jmenovatele – vznikly nebo zkrásněly díky evropské dotaci,“ nabádá k soutěžení David Sventek, ředitel Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko.
Hlavní cena, kvalitní digitální fotoaparát, se losuje po ukončení soutěže ze všech registrovaných účastníků, tedy těch, kteří navštívili alespoň jedno ze soutěžních míst, neboli získali alespoň jeden kód z herní karty. Tři tablety jsou připraveny pro některé z třiceti nejaktivnějších lidí při ukončení soutěže. Drobné ceny, třeba trekingové hole, cykloblikačky, batohy a další, získávají lidé automaticky návštěvou čtyř různých míst, respektive vložením čtyř kódů na soutěžní web.
Putování s nejkačkou probíhá do 30. září 2013. Pravidla soutěže, herní plán a všechny další podrobnosti jsou na www.nejkacka.eu/putovani.
Regionální rada Moravskoslezsko v letech 2007-2013 zodpovídá za uplatnění bezmála 20 miliard korun z evropských fondů určených na rozvoj kraje. Doposud podpořila na 800 projektů dopravní infrastruktury, veřejných služeb, rozvoje měst a venkova, cestovního ruchu nebo regenerace brownfields dotací přes 17 miliard korun.

Nahoru

 
_THEME_LOGIN