Putování po evropských milionech v Moravskoslezském kraji zlákalo přes tisíc lidí

Přes tisíc lidí se již vydalo na putování po dvaceti místech v Moravskoslezském kraji, která zkrásněla díky evropským penězům. Dvouměsíční soutěž Putování s nejkačkou vybízí k poznávání kraje a novým zážitkům. Soutěž má před sebou poslední týden, končí 30. září. Lidé na soutěžních místech získávají herní karty s unikátním kódem. Po vložení kódu na www.nejkacka.eu/putovani mohou získat hodnotné ceny. Putování pořádá Regionální rada Moravskoslezsko, která v kraji zodpovídá za financování projektů evropskými penězi.

Lidé si nejvíce oblíbili zoo a divadlo loutek v Ostravě, hojně navštěvují také v opavské Slezské zemské muzeum, Dolní oblasti Vítkovice a kino Centrum v Havířově. Našli si ale cestu také do méně známých míst. „Desítky lidí, kteří naše muzeum díky soutěži navštívili, jsou pro nás vítanými hosty. Dozví se u nás o místních tradicích a hodnotách, prohlédnou si zajímavé exponáty,“ uvádí Lubomír Dehner z muzea Slezský venkov v Holasovicích. Muzeum získalo evropskou dotaci na rekonstrukci kůlny a části barokní stodoly, čímž vznikla vstupní expozice a přibyly nové výstavní prostory.

Do soutěže se zatím registrovalo a alespoň jednu kartu získalo 1042 lidí. Téměř polovina z nich, 458 lidí, objela alespoň čtyři různá místa, což automaticky znamená získání drobnějšího dárku. Hned 32 lidí navštívilo všech dvacet míst zapojených do soutěže. Budou mezi nimi také výherci tří tabletů, které se budou losovat po ukončení soutěže. Na hlavní cenu, kvalitní digitální fotoaparát, se může těšit jeden ze všech registrovaných účastníků soutěže.

„Dáváme lidem možnost dozvědět se a zažít něco nového a k tomu získat pěkné ceny. Zájem už nyní předčil naše očekávání, dokonce jsme museli omezit vydávání některých drobnějších cen. Přesto je stále kam se podívat a o co soutěžit,“ říká Kateřina Dostálová, ředitelka Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko.

Z dvaceti soutěžních míst je nyní již nedostupný historický vlak na osoblažské úzkokolejce, kde skončily sezónní vyjížďky. Ostatní atraktivity nabízejí až do 30. září kromě zážitků i herní karty putování.

Regionální rada Moravskoslezsko v letech 2007-2013 zodpovídá za uplatnění bezmála 20 miliard korun z evropských fondů určených na rozvoj kraje. Doposud podpořila přes 800 projektů dopravní infrastruktury, veřejných služeb, rozvoje měst a venkova, cestovního ruchu nebo regenerace brownfields dotací přibližně 17,5 miliard korun.

Tisková zpráva, 25. října 2013, pdf: Putování po evropských milionech v Moravskoslezském kraji zlákalo přes tisíc lidí 

Nahoru

 
_THEME_LOGIN