Pohádkové bytosti provedou turisty v Bukovci

Turisty v Bukovci budou provázet pohádkové bytosti. Vznikne zde areál s naučným okruhem na motivy pohádek z devíti evropských zemí, doplněný stezkou pro bosé nohy a lanovým labyrintem. Umožní to evropská dotace 8,3 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Obec chce zatraktivnit Bukovec a Jablunkovsko pro turisty a doplnit zde chybějící turistické zázemí. Z dotace pokryje většinu z nákladů 10 milionů korun.

„Atrakce využívá místního potenciálu mezinárodního prostředí, kdy se v bezprostřední blízkosti Bukovce stýkají hranice tří států - Čech, Slovenska a Polska. Chceme představit jak tyto krajiny, tak i krajiny jiných evropských států novým, méně známým způsobem - formou typické pohádkové bytosti pro danou zemi a též formou její typické vegetace. Na okruhu potkáte Šípkovou Růženku, spící dívku na velké sedací lavici mezi keřovými růžemi a levandulemi, prince Bajaju u národních stromů - skupiny líp, červenou Karkulku na kvetoucím bylinném trávníku, ošklivé káčátko a další bytosti, vyřezané ze dřeva a inspirované pohádkami z devíti různých států. Naučný okruh spojí odpočinek, zábavu a vědění nejen o místních zvycích a prostředí," říká Monika Czepczorová, starostka Bukovce. Bude zde také stezka pro bosé nohy, na níž se lidé projdou po mechu, šiškách nebo kamíncích. Ztratit a najít se budou moci v provazovém bludišti tzv. labyrintária.

Areál s naučnou stezkou má být hotový v létě příštího roku. Bude mít celoroční využití.

„Na rozvoj turistiky na Jablunkovsku a projekty zahrnuté do integrovaného plánu rozvoje tohoto území je aktuálně připravena evropská dotace 138 milionů korun. Část z těchto peněz jsme již schválili na rozšíření areálu Kempaland o lyžařskou školku, vznik naučné in-line stezky a wellness hotelu pod Skanzenem," jmenuje návazné projekty v Bukovci Marian Lebiedzik, místopředseda Regionální rady Moravskoslezsko a náměstek hejtmana kraje. V sousední Dolní Lomné zase vyrostla rozhledna pod Velkým Polomem a připravuje se naučná trasa v Mionší. „Po 138 milionech korun na rozvoj cestovního ruchu mají k dispozici také obce v okolí Ostravice a na Jesenicku," dodává Lebiedzik.

Regionální rada Moravskoslezsko v letech 2007-2013 zodpovídá za uplatnění přibližně 19 miliard korun z evropských fondů v Moravskoslezsku. Doposud podpořila 658 projektů dopravní infrastruktury, veřejných služeb, cestovního ruchu, regenerace brownfields, rozvoje měst a venkova dotací přibližně 14,5 miliard korun.

Tisková zpráva, 17. dubna 2012, pdf 102 kb, Pohádkové bytosti provedou turisty v Bukovci 

Nahoru

 
_THEME_LOGIN