Petr Šimíček pro 20 představ: Za vším stojí ti ‚Ostraváci‛

Výčtem úspěšných aktivit, ale také sny o vzdělávacích a kulturních aktivitách provází své ‚příjemné fantazírování‛ o budoucnosti Petr Šimíček, středoškolský učitel dějepisu a organizátor vzdělávacích a kulturních akcí. Jeho příspěvek je uveřejněný na www.20predstav.eu . Šimíček je další z 20 osobností a odborníků, kteří svým zamyšlením přispěli do projektu 20|20 Moravskoslezsko. Sdílí své odvážné myšlenky a nevyřčené představy o budoucnosti kraje v roce 2020, které mají inspirovat nejen lidi zabývající se regionálním rozvojem.

„Často slýcháváme, že za tím vším stojí ti ‚Ostraváci‛, a to nás naplňuje pocity velmi příjemnými,“ ohlíží se za povedenými akcemi Šimíček a poukazuje například na činnost občanského sdružení Pant a vzdělávací portál Moderní dějiny.cz. Velkou výzvou do budoucnosti je pro Šimíčka „vytvoření něčeho trvalého, co zdejšímu regionu chybí... S využitím veškerých svých zkušeností bychom mohli uvést do života ojedinělý funkční prostor zaměřený na ‚kreativní vzdělávání‛.“

Jak budoucnost Moravskoslezského kraje vidí lékaři, pedagogové, další osobnosti kulturního a politického života? Další příspěvky postupně přibývají na www.20predstav.eu. Diskutovat, hodnotit a sdílet můžete také na www.facebook.com/20predstav a www.twitter.com/20predstav.

Projekt připravila Regionální rada Moravskoslezsko, která je zodpovědná za 20 miliard korun z evropských fondů a zároveň připravuje kraj, místní organizace a lidi na čerpání budoucích evropských miliard v letech 2014-2020.

Tisková zpráva, 24. června 2014, pdf: Petr Šimíček pro 20 představ: Za vším stojí ti ‚Ostraváci‛

Nahoru

 
_THEME_LOGIN