Petr Rumpel pro 20 představ: Rozvoj regionu je skládání mozaiky

Rozvoj regionu přirovnává ke skládání mozaiky. Pokud dlouho přemýšlíte, diskutujete a víte, jak má vypadat, bude pěkná. Nahodilé skládání kamenů může znamenat, že se nikomu líbit nebude. Takto uvažuje Petr Rumpel, geograf, regionalista a pedagog z Ostravské univerzity, ve svém příspěvku na www.20predstav.eu . Přidává vlastní vizi, jak by Ostrava, Ostravsko a kraj měly vypadat v roce 2020. Na webu 20představ.eu najdete také další odvážné myšlenky a nevyřčené představy osobností a odborníků o budoucnosti kraje.

„Zpracovat komplexní vizi s konkrétním obsahem není problém. Problém je získat pro ni politickou podporu a realizovat ji,“ uzavírá svůj příspěvek Petr Rumpel, který ve svém příspěvku chválí, co se za poslední roky povedlo, nechává se unést představou o budoucnosti a zároveň upozorňuje, že veřejný sektor dlouhodobé vize postrádá.

Petr Rumpel je zástupcem vedoucího Katedry sociální geografie a regionálního rozvoje Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity. Je docentem v oboru geografie a specializuje se na regionální rozvoj. Má za sebou pracovní stáže na zahraničních univerzitách, řešil významné mezinárodní projekty. Přednášel například na Technische Universität München a spolupracuje s celou řadou významných vědecko-výzkumných a poradenských institucí v Evropě. Má rád lyžování, cyklistiku, běh a turistiku.

Příspěvky na www.20predstav.eu mají inspirovat nejen lidi zabývající se regionálním rozvojem. Sdílet, hodnotit a diskutovat můžete také na www.facebook.com/20predstavwww.twitter.com/20predstav.

Projekt 20představ.eu připravila Regionální rada Moravskoslezsko, která je zodpovědná za uplatnění 20 miliard korun z evropských fondů v Moravskoslezsku.

Tisková zpráva, 23. října 2014, pdf: Petr Rumpel pro 20 představ: Rozvoj regionu je skládání mozaiky

Nahoru

 
_THEME_LOGIN