Petr Klimek pro 20 představ: Kdo to zařídí? Lidé, zdraví, bezpečnost, vzdělání, čas, image

Lidé, zdraví, bezpečnost, vzdělání, čas a image – šest slov, která vymezují budoucnost za šest let. Do popředí je dává Petr Klimek, starosta Bílovce, ve své představě o budoucnosti Moravskoslezského kraje v roce 2020. A dodává proč. Úvahu najdete na www.20predstav.eu . Klimek je další z osobností a odborníků, kteří sdílejí své odvážné myšlenky a nevyřčené představy o budoucnosti kraje. Přispívají do projektu 20|20 Moravskoslezsko, který má inspirovat nejen lidi zabývající se regionálním rozvojem.

„Kraj jako vizionář pochopí, že znalost anglického jazyka není nadstandard, ale je to fundamentální předpoklad pro nalezení uplatnění a konkurenceschopnost,“ dává Klimek jeden ze svých receptů týkajících se vzdělání. Šest let je podle něj „dost dlouhá doba, aby se leccos změnilo a nám se žilo v našem kraji ještě o něco lépe.“

Jak budoucnost Moravskoslezského kraje vidí lékaři, pedagogové, další osobnosti kulturního a politického života? Další příspěvky postupně přibývají na www.20predstav.eu. Diskutovat, hodnotit a sdílet můžete také na www.facebook.com/20predstav a www.twitter.com/20predstav.

Projekt připravila Regionální rada Moravskoslezsko, která je zodpovědná za 20 miliard korun z evropských fondů a zároveň připravuje kraj, místní organizace a lidi na čerpání budoucích evropských miliard v letech 2014-2020.

Tisková zpráva, 19. června 2014, pdf: Petr Klimek pro 20 představ: Kdo to zařídí? Lidé, zdraví, bezpečnost, vzdělání, čas, image

Nahoru

 
_THEME_LOGIN