Petr Birklen pro 20 představ: Budoucnost pro nás nikdo nevytvoří, nečeká v regálech nákupních center

Apel na lidskou aktivitu a tvořivost, hledání souladu původního a nového a výzva k objevování přírody. Těmito směry se vydává Petr Birklen, vedoucí CHKO Poodří, ve své představě o budoucnosti Moravskoslezského kraje v roce 2020. Najdete ji na www.20predstav.eu . Birklen je jednou z dvaceti osobností a odborníků, kteří svým zamyšlením přispěli do projektu 20|20 Moravskoslezsko. Odvážné myšlenky a nevyřčené představy mají inspirovat a motivovat nejen lidi zabývající se regionálním rozvojem.

„Tvoříme nedílnou součást příběhu našeho kraje. Jak bude tento příběh pokračovat, záleží jen na jeho zápletce, kterou máme i ve svých rukou. Ale tak to máme přece rádi. Příběhy se silnými hrdiny a zajímavými zápletkami. Ty ostatní bez povšimnutí brzy zapadnou…,“ píše na úvod Birklen a ani jeho další slova mezi jinými nezapadnou.

Do projektu přispívá 20 osobností a odborníků z různých oborů, kteří jsou z Moravskoslezského kraje nebo k němu mají blízký vztah. Odpovídají na otázku „Jak by měl kraj vypadat v roce 2020?“. Příspěvky postupně přibývají na www.20predstav.eu. Diskutovat, hodnotit a sdílet je možné také na www.facebook.com/20predstav a www.twitter.com/20predstav.

Projekt rozběhla Regionální rada Moravskoslezsko, která zodpovídá za uplatnění 20 miliard korun z evropských fondů a zároveň připravuje kraj, místní organizace a lidi na budoucí evropské miliardy.

Tisková zpráva, 16. června 2014, pdf: Petr Birklen po 20 představ: Budoucnost pro nás nikdo nevytvoří, nečeká v regálech nákupních center

Nahoru

 
_THEME_LOGIN