Lyžařský areál v Malenovicích bude mít novou lanovku a prodlouží sezonu

Lyžařský areál v Malenovicích bude mít novou čtyřsedačkovou lanovku a prodlouží lyžařskou sezonu. Celkové náklady na modernizaci areálu jsou kalkulovány na 33,1 milionů korun. Společnosti SKI chata Lysá hora pomůže pokrýt část nákladů evropská dotace 14,2 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Financování projektu evropskými penězi dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. Lyžaři se na změny mohou těšit od zimní sezony 2014/2015.

Projekt počítá s pořízením nové čtyřsedačkové lanovky, která nahradí stávající vlek a bude mít celoroční využití. Prodloužení lyžařské sezony má zajistit pět sněžných děl. Zlepší se také služby pro lyžaře v podobě servisu, půjčovny a lyžařské školy.

Lyžaři se dočkají změn v zimní sezoně 2014/2015. Po schválení evropského příspěvku na projekt nyní proběhne výběr dodavatele, poté realizace.

„Modernizace lyžařského areálu v Malenovicích je jedním z devíti projektů cílené podpory turistické infrastruktury v okolí Ostravice, na něž jsme schválili dotaci přes 140 milionů korun. Mezi ukončenými projekty je modernizace lyžařského areálu Gruň a relaxační centrum hotelu Sepetná. Největšími investicemi jsou probíhající rekonstrukce hotelů Freud v Ostravici a Čeladenka v Čeladné,“ popisuje Kateřina Dostálová, ředitelka Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko.

Cílená pomoc turistickým oblastem v obdobném objemu směřuje také na Jablunkovsko v Beskydech a do Karlovy Studánky a okolních obcí v Jeseníkách.

„Turistické atraktivity a doprovodnou infrastrukturu napříč krajem jsme od roku 2007 podpořili dotací téměř 1,3 miliardy korun, další projekty nyní hodnotíme,“ doplňuje Dostálová.

Regionální rada Moravskoslezsko v letech 2007-2013 zodpovídá za uplatnění bezmála 20 miliard korun z evropských fondů určených na rozvoj kraje. Doposud podpořila přes 800 projektů dopravní infrastruktury, veřejných služeb, rozvoje měst a venkova, cestovního ruchu nebo regenerace brownfields dotací přibližně 17,5 miliard korun.

Tisková zpráva, 15. října 2013, pdf: Lyžařský areál v Malenovicích bude mít novou lanovku a prodlouží sezonu

Nahoru

 
_THEME_LOGIN