Konference o evropských fondech v Ostravě vyvolává mimořádný zájem

Obrovský zájem mají lidé o konferenci Evropské příležitosti regionu, která proběhne 27. listopadu 2014 v Ostravě. Během prvních dvou dnů po otevření registrace se zaplnilo 350 volných míst na hlavní program konference. Celkem se na akci registrovalo 450 lidí a kapacita je zcela zaplněná. Největší regionální konference o evropských fondech proběhne v nové aule Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava a dá lidem odpověď na neznámé otázky ohledně připravovaného období 2014-2020.

„Jsme na přelomu dvou programových období, brzy se uvolní další evropské miliardy pro náš kraj a je cítit velký hlad po informacích. Velký zájem hlavně starostů, projektových manažerů ve městech, zpracovatelských firem i podnikatelů je proto pochopitelný. Budeme se jej snažit uspokojit nejen prezentacemi o aktuálním stavu přípravy nových programů. Máme také nachystanou diskuzi o smysluplnosti evropských fondů a projektů, samostatné sekce věnované příležitostem obcí a škol a v neposlední řadě infostánky vybraných operačních programů,“ uvedla za pořadatele Kateřina Dostálová, ředitelka Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko.

Konference s podtitulem „Co není ve hvězdách“ se ponese ve vesmírném duchu. Napomůže tomu výzdoba a doprovodný program konference, diskuze pojatá formou výletu do paralelních světů nebo prezentace Planetária Ostrava pár dní před jeho oficiálním otevřením po rekonstrukci.

Na konferenci vystoupí mimo jiné bývalá ministryně a vedoucí stálého zastoupení ČR při EU Milena Vicenová, Stefania Koczar-Sikora ze Slezského vojvodství v Polsku, Daniela Nohejlová a Rostislav Mazal z Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

Program a vše podstatné o konferenci je na webu http://konference.dobra-rada.cz.

Konferenci pořádá Regionální rada Moravskoslezsko, zodpovědná za uplatnění 20 miliard korun z evropských fondů na rozvoj kraje.

Tiskové avízo, 20. listopadu 2014, pdf: Konference o evropských fondech v Ostravě vyvolává mimořádný zájem

Nahoru

 
_THEME_LOGIN