Konference má spadeno na budoucí miliardy z evropských fondů

Na evropské miliardy pro léta 2014-2020 zaostří konference Evropské příležitosti regionu, která proběhne 16. října 2013 v kině Centrum v Havířově. Starostové, manažeři měst, zpracovatelé projektů a další zájemci se zde dozví to nejaktuálnější a nejdůležitější o přípravách na budoucí čerpání z evropských fondů. Zahraniční i čeští odborníci budou přednášet a diskutovat o vyjednávání Česka s Evropskou unií, nastavení vznikajících operačních programů a o novinkách nadcházejícího programového období a jejich dopadech na kraj a místní příjemce. Konferenci pořádá Regionální rada Moravskoslezsko, která v letech 2007-2013 zodpovídá za financování projektů v Moravskoslezsku. Podrobnosti nabízí web http://konference.dobra-rada.cz .

„Jde o největší akci o evropských fondech v našem kraji i daleko za jeho hranicemi. Pro lidi z našeho kraje je to jedinečná příležitost nahlédnout pod pokličku čerpání peněz z EU. Konference je tím nejvhodnějším místem, kde se dozvíte ucelené, aktuální a konkrétní informace nejen o budoucích evropských miliardách, ale také o těch, které jsou ještě k mání,“ láká k účasti Kateřina Dostálová, ředitelka Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko.

Účast na konferenci přislíbila Elena Grech, vedoucí české jednotky Generálního ředitelství pro regionální politiku Evropské komise. Zajímavé postřehy a britský pohled na věc přinese Garry White, vedoucí sekce evropských politik na londýnském Ministerstvu místních samospráv. Územní dimenze a integrované nástroje jsou doménou Davida Sventka, generálního sekretáře Rady pro fondy Společného strategického rámce, který povede panelovou diskuzi. Nové finanční nástroje budou tématem pro generálního sekretáře rady Martina Hanzlíka. Dostane se taky na témata udržitelnosti projektů a výsledkově orientovaného přístupu.

Podrobnosti o konferenci i možnost registrace na jednotlivé sekce programu nabízí stránky http://konference.dobra-rada.cz. Účast na akci je zdarma. Partery konference jsou Statutární město Havířov, Městské kulturní středisko Havířov a Česká spořitelna, a.s.

Po předcházejících šesti ročnících v Ostravě, Karviné a Opavě proběhne letos konference v kině Centrum v Havířově. Kino se i díky penězům z EU na rekonstrukci v letech 2011 a 2012 proměnilo v moderní společenské a kulturní centrum.

Regionální rada Moravskoslezsko v letech 2007-2013 zodpovídá za uplatnění bezmála 20 miliard korun z evropských fondů určených na rozvoj kraje. Doposud podpořila přes 800 projektů dopravní infrastruktury, veřejných služeb, rozvoje měst a venkova, cestovního ruchu nebo regenerace brownfields dotací přibližně 17,5 miliard korun.

Tisková zpráva, 24. září 2013, pdf: Konference má spadeno na budoucí miliardy z evropských fondů 

Nahoru

 
_THEME_LOGIN