Koloběžková jízda po Moravskoslezském kraji odstartovala v Ostravě

Třítýdenní zážitková jízda na koloběžkách po Moravskoslezském kraji a evropských projektech začala dnes v Ostravě. Na první zahřívací etapě Tour de nejkačka doprovodili šestici koloběžkářů osobnosti i koloběžkoví nadšenci. Ve středu koloběžkáři vyráží okolo kraje přes Jeseníky, Poodří, podhůří Beskyd a Těšínské Slezsko. Zpět v Ostravě budou 26. června. Po cestě obhlédnou na 130 zajímavých míst a evropských projektů. Akci pořádá Regionální rada Moravskoslezsko, zodpovědná za uplatnění evropským miliard v kraji.

„Smyslem tour je ukázat lidem, jak je kraj hezký a jak za poslední roky rozkvetl díky penězům z EU. Koloběžkáři obhlédnou oblíbené výletní cíle, vyšlapou třeba na Praděd, projedou se historickým vláčkem po Osoblaze a navštíví mnoho kulturních památek. Kromě toho otestují cyklostezky v kraji a přiblíží mnohá neokoukaná místa. Svezou se po dráze ostravského letiště, zastaví se u hasičů v Kozlovicích a Havířově nebo v mateřských školách v Kopřivnici a Vrbně pod Pradědem,“ popsala tour a vybrané zastávky Kateřina Dostálová, ředitelka Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko.

Zahřívací etapa vedla ze Slezskoostravského hradu přes Komenského sady do ostravské zoo. Koloběžkáře vyprovodil primátor Ostravy Tomáš Macura a přidali se desítky lidí na koloběžkách a kolech.

Ve středu 3. června pokračují koloběžkáři z Ostravy do Hlučína a Bolatic. 

Bezprostřední zážitky z tour koloběžkáři přiblíží denně na www.nejkacka.eu a sociálních sítích.

Regionální rada Moravskoslezsko je zodpovědná za uplatnění 20 miliard korun z evropských fondů v kraji. Za projekty v oblasti dopravy, rozvoje měst a obcí, veřejných služeb a cestovního ruchu od roku 2007 proplatila 15 miliard korun.

Tisková zpráva, 2. června 2015, pdf: Koloběžková jízda po Moravskoslezském kraji odstartovala v Ostravě

Nahoru

 
_THEME_LOGIN