Koloběžkáři vyráží na třítýdenní tour po Moravskoslezském kraji a evropských projektech

Šestice koloběžkářů vyráží 2. června z Ostravy na třítýdenní zážitkovou jízdu okolo Moravskoslezského kraje. Během 22 etap Tour de nejkačka urazí přes 600 kilometrů, otestují cyklostezky a navštíví na 130 míst a evropských projektů. Do Ostravy se vrátí 26. června. Zážitky z tour zprostředkují lidem denně na www.nejkacka.eu a sociálních sítích. Tour pořádá Regionální rada Moravskoslezsko, zodpovědná za uplatnění 20 miliard korun z evropských fondů v kraji.

Smyslem kampaně je přiblížit pěkná i neokoukaná místa v kraji a ukázat, jak kraj v posledních osmi letech rozkvetl díky penězům z EU.

Tour vede z Ostravy přes Jeseníky, Poodří, podhůří Beskyd a Těšínské Slezsko zpět do Ostravy. Šestici koloběžkářů na tour doprovodí osobnosti, koloběžkoví a sportovní nadšenci.

K úvodní „zahřívací“ etapě 2. června po Ostravě se přidá ředitelka Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko Kateřina Dostálová, primátor Ostravy Tomáš Macura a desítky dalších koloběžkářů. Vyjedou ze Slezskoostravského hradu přes Komenského sady do zoo, kde se podívají do návštěvnického centra, pavilonu evoluce a safari.

Na www.nejkacka.eu je rozpis etap, informace o týmu tour a další zajímavosti.

Regionální rada Moravskoslezsko zodpovídá za 20 miliard korun z evropských fondů určených na rozvoj kraje. Za projekty z oblasti dopravy, rozvoje měst a obcí, veřejných služeb a cestovního ruchu od roku 2007 proplatila 15 miliard korun.

Tiskové avízo, 28. května 2015, pdf: Koloběžkáři vyráží na třítýdenní tour po Moravskoslezském kraji a evropských projektech 

Nahoru

 
_THEME_LOGIN