Koloběžkáři po 550 kilometrech míří přes Havířov, Karvinou a Bohumín zpět do Ostravy

Třítýdenní zážitková cesta na koloběžkách okolo Moravskoslezského kraje po evropských projektech finišuje. Šestice koloběžkářů na Tour de nejkačka od 2. června ujela 550 kilometrů a je pět dní od cíle v Ostravě. Čeká je ještě obhlídka zajímavých míst mezi Českým Těšínem, Havířovem, Karvinou, Orlovou a Bohumínem. Zpět v Ostravě budou koloběžkáři 26. června. Akci pořádá Regionální rada Moravskoslezsko, zodpovědná za uplatnění 20 miliard korun z evropských fondů na rozvoj kraje.

„Vyšlapali jsme na Praděd, projeli Poodřím i podhůřím Beskyd. Do Ostravy nám chybí 150 kilometrů. Po cestě jsme si prohlédli přes 60 projektů dotovaných z EU, přes 20 dalších nás ještě čeká. Celou tour zakončíme v pátek vyhlídkou z terasy vysoké pece v Dolní oblasti Vítkovice. Rozdáváme úsměvy a zážitky si nás hledají samy,“ popsala cestu Anna Durajová z týmu tour Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko.

Koloběžkáři dnes vyjíždí z Třince do Českého Těšína a Dolních Domaslavic. V Českém Těšíně se podívají do kulturního střediska Střelnice a na sportovní areál Frýdecká. V úterý pokračují do Havířova, aby navštívili hasiče, městskou knihovnu, kino Centrum a pobavili děti ve Středisku volného času Jan Bosko.

Na www.nejkacka.eu a www.facebook.com/nejkacka.eu koloběžkáři každý den přibližují své zážitky z cesty.

Tisková zpráva, 22. června 2015, pdf: Koloběžkáři po 550 kilometrech míří přes Havířov, Karvinou a Bohumín zpět do Ostravy 

Nahoru

 
_THEME_LOGIN