Kateřina Dostálová je potvrzenou ředitelkou úřadu, který dohlíží na evropské miliardy

Kateřina Dostálová byla potvrzena v roli ředitelky Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko, který zodpovídá za evropské miliardy určené na rozvoj kraje. Dostálová byla od září pověřena vedením úřadu. Nyní byla v pozici ředitelky potvrzena ve výběrovém řízení. Její jmenování do funkce s účinností od 1. ledna 2014 dnes schválil Výbor Regionální rady Moravskoslezsko.

„Evropské dotace v Česku jsou pod drobnohledem Evropské komise, českých orgánů, médií i veřejnosti. Moc si cením toho, že si držíme kredit důvěryhodného partnera, který zodpovědně pečuje o každou vynaloženou korunu z evropských fondů. Poslední rok byl navíc z pohledu čerpání kritický, přesto jsme v něm obstáli na výbornou,“ naráží Dostálová na konec roku 2013, kdy se Evropské komisi musel vykázat dostatečný objem prostředků vynaložených za projekty.

„V nadcházejících dvou letech musíme dohlédnout na projekty v objemu dotace téměř osm miliard korun. Právě tolik z celkem dvaceti miliard korun ještě můžeme do konce roku 2015 v našem kraji využít. Věřím, že navážeme na plynulé čerpání z evropských fondů za posledních několik let,“ uvádí Dostálová. Pod rukami zaměstnanců od roku 2007 prošlo přes 1500 žádostí o dotaci, větší polovina z nich byla podpořena. Schválená dotace na projekty je aktuálně přibližně 17,5 miliardy korun. Úřad za uskutečněné projekty a jejich části proplatil 12 miliard korun z celkem 20 miliard, které jsou na rozvoj kraje k dispozici.

Dostálová působí na Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko od jeho vzniku v roce 2006. Byla zástupkyní ředitele úřadu, vedoucí odboru implementace programu a vedoucí odboru udržitelnosti projektů.

Kateřina Dostálová má 35 let. Je vdaná, s manželem vychovává dvě děti. S rodinou žije ve Velké Polomi.

Tisková zpráva, 19. prosince 2013, pdf: Kateřina Dostálová je potvrzenou ředitelkou úřadu, který dohlíží na evropské miliardy

Nahoru

 
_THEME_LOGIN