Jiří Cienciala pro 20 představ: Hlavně bychom měli rozvíjet to, co umíme, co máme v genech

Moravskoslezský kraj sice trápí nezaměstnanost a hrozby dalšího negativního vývoje, ale jsou tady i úspěšné cesty. Budoucnosti se musí přizpůsobit nejen ekonomika kraje, ale i vnímání lidí. Alespoň to naznačuje Jiří Cienciala, vládní zmocněnec pro řešení problémů spojených s revitalizací Moravskoslezského a Ústeckého kraje. Svou představu dále rozvíjí v příspěvku uveřejněném na www.20predstav.eu , kde jsou i další odvážné myšlenky a nevyřčené představy odborníků a osobností o budoucnosti kraje v roce 2020. Projekt má inspirovat a motivovat nejen lidi zabývající se regionálním rozvojem.

„Hlavně bychom měli rozvíjet to, co umíme, co máme v genech. Průmysl udělal velký skok, už to není něco špatného, neekologického a špinavého, za co byl považován v první polovině devadesátých let. Jsou tady moderní a čisté technologie,“ píše ve své úvaze Cienciala.

Jiří Cienciala pochází z Vendryně na Třinecku. Vystudoval Vysokou školu báňskou a přes 37 let pracoval v Třineckých železárnách, nyní je členem dozorčí rady společnosti. Je rektorem Vysoké školy podnikání a byl ministrem průmyslu a obchodu ve vládě Jiřího Rusnoka. V roce 2008 získal prestižní titul Manažer roku a letos polské manažerské ocenění Platinový vavřín.

Diskutovat, hodnotit a sdílet představy o budoucnosti můžete na www.20predstav.eu, www.facebook.com/20predstav a www.twitter.com/20predstav.

Projekt připravila Regionální rada Moravskoslezsko, která je zodpovědná za 20 miliard korun z evropských fondů a zároveň připravuje kraj, místní organizace a lidi na čerpání budoucích evropských miliard v letech 2014-2020.

Tisková zpráva, 6. srpna 2014, pdf: Jiří Cienciala pro 20 představ: Hlavně bychom měli rozvíjet to, co umíme, co máme v genech

Nahoru

 
_THEME_LOGIN