Ivo Vondrák pro 20 představ: Kam se věci mají a budou ubírat, je jen a jen na nás

Průmyslová historie nás naučila houževnatosti, vytrvalosti a hledání cest, jak ovládnout přírodu a jak realizovat své představy. Znalosti a poctivá výroba jsou dvěma stranami jedné mince, nemůžeme prohrát, ať padne hlava nebo orel. Takto přemýšlí Ivo Vondrák, rektor Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, ve své úvaze o budoucnosti Moravskoslezského kraje v roce 2020. Celý jeho příspěvek najdete na www.20predstav.eu , kde jsou také další odvážné myšlenky a nevyřčené představy osobností a odborníků.

„Využijme našich šancí a našeho genetického kódu utvářeného staletími tradiční průmyslové výroby. Pootevřeme dveře novým oborům a pozvěme do našeho ‚regionu razoviteho‛ ty, kteří mají zájem rozvíjet nové oblasti našeho života, kulturu a noblesu, která naší společnosti tolik chybí. Jaké si to uděláme, takové to budeme mít,“ představuje svou vizi Vondrák a odkazuje na píseň známé české kapely.

Profesor Ivo Vondrák je rektorem VŠB-TU Ostrava, členem vědeckých rad VUT Brno, UP Olomouc a FIT ČVUT Praha. Od roku 2011 je členem Rady pro velké infrastruktury a také členem Rady vlády pro vědu, výzkum a inovace. Je autorem více než 130 odborných článků a řady učebnic.

Na webu 20představ.eu najdete také jedenáct dalších úvah osobností a odborníků z různých oborů o budoucnosti kraje v roce 2020. Diskutovat, hodnotit, sdílet a přidávat vlastní představy můžete také na www.facebook.com/20predstav a www.twitter.com/20predstav.

Projekt spustila Regionální rada Moravskoslezsko, která dohlíží na uplatnění 20 miliard korun z EU v kraji, aby inspirovala a motivovala nejen lidi zabývající se regionálním rozvojem.

Tisková zpráva, 17. září 2014, pdf: Ivo Vondrák pro 20 představ: Kam se věci mají a budou ubírat, je jen a jen na nás

Nahoru

 
_THEME_LOGIN