Další výjezdové centrum hasičů a policistů za evropské peníze vyroste v Třinci

V Třinci vyroste integrované výjezdové centrum hasičů a policistů. Poskytne moderní zázemí pro záchranné a bezpečnostní složky. Zároveň usnadní a urychlí zásahy ve městě a jeho okolí. Výstavba centra má přijít na 275 milionů korun. Většinu z toho obstará evropská dotace 231 milionů korun. Financování projektu evropskými penězi dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. Stavba má být hotová do konce roku 2015.

„Všechny jednotky integrovaného záchranného systému dnes sídlí v centru Třince. Nové společné pracoviště bude výhodněji umístěné, nejen z hlediska bezpečnosti, ale i pro jednodušší a rychlejší výjezdy. Zároveň se zvětší území, které záchranáři a policisté obslouží,“ zdůraznil přínosy projektu Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje a předseda Regionální rady Moravskoslezsko.

V novém centru bude mít pracoviště třinecká stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, třinecké obvodní odddělení Policie ČR a Městské policie Třinec.

Stavba vyroste ve  Frýdecké ulici na místě kynologického areálu, kterému město našlo náhradní prostory. Půjde o třípodlažní objekt s garážemi, cvičnou požární věží a tělocvičnou. V areálu bude také sportoviště s běžeckou drahou, multifunkční hřiště a parkoviště.

Za projektem stojí Moravskoslezský kraj, který také zajistí většinu spolufinancování projektu až do výše 40,8 milionů korun. Město Třinec coby partner projektu uhradí 2,8 milionů korun. Provozní výdaje si budou hradit odděleně jednotlivé složky.

Stavba má být ukončena do konce roku 2015, konkrétní  termíny jsou odvislé od výběru dodavatele.

Za evropské peníze se staví integrované výjezdové centrum  v Ostravě-Jihu, Městě Albrechticích a v areálu Letiště Leoše Janáčka Ostrava.

Regionální rada Moravskoslezsko je zodpovědná za uplatnění přibližně 20 miliard korun z EU na rozvoj regionu. Za uskutečněné projekty a jejich části proplatila od roku 2007 přes 13 miliard korun.

Tisková zpráva, 21. října 2014, pdf: Další výjezdové centrum hasičů a policistů za evropské peníze vyroste v Třinci

Nahoru

 
_THEME_LOGIN