František Lobkowicz pro 20 představ: Aby Baník s Jarkem Nohavicou oslavoval vítězství v Lize mistrů nad Barcelonou

Nadsázkou o vítězství Baníku začíná ostravsko-opavský biskup František Lobkowicz své zamyšlení o budoucnosti Moravskoslezského kraje. Příspěvek najdete na www.20predstav.eu . Biskup je první z dvaceti místních osobností a odborníků, kteří se zapojili do projektu 20|20 Moravskoslezsko, aby sdíleli své odvážné myšlenky a nevyřčené představy o tom, jak by měl kraj vypadat v roce 2020. Regionální rada Moravskoslezsko chce projektem inspirovat lidi, kteří se podílejí na regionálním rozvoji.

„Oslovili jsme místní lékaře, pedagogy, umělce, podnikatele a politiky s jednoduchou otázkou, jak by podle nich měl náš kraj vypadat v roce 2020,“ představuje iniciativu Kateřina Dostálová, ředitelka Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko. „Právě nyní se rozhoduje o miliardách z budoucích evropských fondů. Zamyšlení odborníků a osobností našeho kraje mohou být motivací, jak s těmito penězi smysluplně naložit. Mohou být také inspirací lidem, kteří se aktivně podílejí na rozvoji kraje. A jak napovídá seznam oslovených lidí a také první příspěvek pana biskupa Lobkowicze, věřím, že tyto úvahy mohou zaujmout každého,“ láká Dostálová.

Dvacet oslovených osobností a expertů pokrývá spektrum různých oborů a zájmů. Jedno mají společné - všichni jsou z Moravskoslezského kraje, nebo k němu mají blízký vztah.

František Lobkowicz v kraji působí od roku 1975, od roku 1996 je prvním biskupem ostravsko-opavské diecéze. Své zamyšlení zahajuje nadsázkou: „Snad s trochou dávkou humoru bych si moc přál, aby Baník dosáhl na titul mistra republiky a společně s Jarkem Nohavicou pak oslavoval v Lize mistrů vítězství nad Barcelonou.“ Pokračuje ale úvahou o kulturních hodnotách, člověku a rodině.

Další příspěvky budou postupně přibývat na www.20predstav.eu.

Regionální rada Moravskoslezsko v letech 2007-2013 zodpovídá za uplatnění přibližně 20 miliard korun z evropských fondů určených na rozvoj kraje. Připravuje také místní lidi a organizace na budoucí miliardy z evropských fondů v letech 2014-2020.

Tisková zpráva, 6. června 2014, pdf: František Lobkowicz pro 20 představ: Aby Baník s Jarkem Nohavicou oslavoval vítězství v Lize mistrů nad Barcelonou

Nahoru

 
_THEME_LOGIN