Finále Velké hry o nejkačky určilo vítěze 85% dotace z EU na nové auto

Vědomostní zábavné odpoledne v neděli 5. října v areálu Slezskoostravského hradu určilo vítěze Velké hry o nejkačky. Evropskou dotaci 85 % ve výši až 260 tisíc korun na nové auto získal Jiří Kopřiva. Svými znalostmi o evropských dotacích a projektech v Moravskoslezsku předčil dalších 45 lidí, kteří se zúčastnili vyvrcholení čtyřměsíční soutěže.

„Chtěli jsme lidem zábavnou formou ukázat, co se během uplynulých sedmi let za pomoci evropských peněz podařilo v našem kraji postavit a vytvořit. To se nám i díky zájmu soutěžících povedlo,“ poděkovala účastníkům soutěže Kateřina Dostálová, ředitelka Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko.

Do finálového odpoledne na hradě postoupili vítězové jednotlivých kol 16 týdnů trvající soutěže. Na hradě pro ně byly přichystány vědomostní disciplíny podané zábavnou formou.

Vítěz finálového odpoledne uplatní dotaci při koupi nového auta, které si sám může vybrat.

Velká hra o nejkačky stála na jednoduché myšlence: Evropská unie přispěla na nové silnice v Moravskoslezském kraji, získejte 85% dotaci z EU na nové auto a užijte si je naplno. Obdobně dotací například na jízdné, školní potřeby, sportovní a turistické vybavení odkazovala na dopravní prostředky, školy, sportoviště nebo turistické cíle financované z EU v Moravskoslezsku.

Podrobnosti o soutěži i velkém finále najdete na http://velkahra.nejkacka.eu.

Soutěž uspořádala Regionální rada Moravskoslezsko, která je zodpovědná za uplatnění 20 miliard korun z evropských fondů určených na rozvoj kraje.

Tisková zpráva, 5. října 2014, pdf: Finále Velké hry o nejkačky určilo vítěze 85% dotace z EU na nové auto 

Nahoru

 
_THEME_LOGIN