Farní volnočasové centrum ve Frýdlantu nad Ostravicí se plně otevírá veřejnosti

Farní areál ve Frýdlantu nad Ostravicí se v neděli 3. června otevírá pro veřejnost. Vzniklo tady centrum volnočasových aktivit využívající zahradu a budovu fary. Zahrada vybízí k odpočinku a hrám, uvnitř fary je velký sál v přízemí a místnosti v podkroví, určené pro setkávání lidí všech věkových skupin. Na vznik centra přispěla evropská dotace 6,1 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko, celkové náklady jsou 6,7 milionů korun.

„Chybějící dům dětí a mládeže ve městě a nedostatečné prostory pro aktivity dospělých nás vedly k rozšíření zázemí fary pro věřící i občany města. Venkovní areál s hracími prvky a klidovou zónou vstoupil v květnu do druhého roku svého provozu. Od června se centrum otevírá naplno i s novými prostory uvnitř fary. Máme za sebou první rok částečného provozu, který nám ukázal velký zájem, od batolat po seniory. Není den, kdyby areál nebyl využit," popisuje místní farář Petr Hrubiš.

Centrum provozuje a náplň aktivit dodává sama fara ve spolupráci s nově vzniklým občanským sdružením Nenuda. Multifunkční sál v přízemí je určen hlavně seniorům, další místnosti v podkroví pak dospělým a dětem. Centrum nabízí například televizní a hudební klub, cvičení pro těhotné a maminky, klub pro batolata, ale také různé přednášky a posezení pro lidi všech věkových kategorií.

„Farní areál je místem, které lidem dává chuť a energii bavit se, duchovně se rozvíjet. Je to další z řady projektů podpořených evropskými penězi, který má smysl a je pro lidi užitečný," říká David Sventek, ředitel Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko.  

Program slavnostního otevření 3. června začíná v 15 hodin mší, pokračuje žehnáním nových prostor a představením dětí a mladých z frýdlantské farnosti a rodinného centra Kolečko, na něž navážou soutěže a hry pro děti.

Regionální rada Moravskoslezsko v letech 2007-2013 zodpovídá za uplatnění přibližně 19 miliard korun z evropských fondů v Moravskoslezsku. Doposud podpořila 658 projektů dopravní infrastruktury, veřejných služeb, cestovního ruchu, regenerace brownfields, rozvoje měst a venkova dotací přibližně 14,5 miliard korun.

Tisková zpráva, 1. června 2012, pdf 101 kb, Farní volnočasové centrum ve Frýdlantu nad Ostravicí se plně otevírá veřejnosti 

Nahoru

 
_THEME_LOGIN