Evropská injekce 246 milionů korun pomůže s výstavbou pavilonu interny v opavské nemocnici

Evropská dotace až 246 milionů korun pomůže s výstavbou a vybavením pavilonu interních oborů ve Slezské nemocnici v Opavě. Pokryje většinu z 300milionového rozpočtu projektu až do výše 85 %. Evropský příspěvek dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. Stavba nového pavilonu N byla zahájena loni v březnu, otevření se očekává v polovině roku 2015. Nositelem projektu a provozovatelem nemocnice je Moravskoslezský kraj.

„Je to další významná evropská investice do zlepšení zdravotnické péče v našem kraji, druhá nejvyšší po pavilonu chirurgických oborů ve frýdecko-místecké nemocnici. Výsledná výše dotace na opavský pavilon se bude odvíjet právě od dalších velkých, aktuálně probíhajících projektů,“ uvedla Kateřina Dostálová, ředitelka Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko.

V pavilonu bude umístěna komplexní péče interního oddělení s ambulantní a lůžkovou částí. Jeho součástí bude také lůžková část plicního oddělení a ambulance. To přinese komfort a soukromí pacientů a moderní zázemí pro lékaře a personál.

Regionální rada Moravskoslezsko v letech 2007-2013 zodpovídá za uplatnění přibližně 20 miliard korun z evropských fondů určených na rozvoj kraje. Podpořila přes 950 projektů dopravní infrastruktury, veřejných služeb, rozvoje měst a venkova, cestovního ruchu nebo regenerace brownfields. Za uskutečněné projekty a jejich části doposud proplatila příjemcům 12,8 miliard korun.

Tisková zpráva, 15. července 2014, pdf: Evropská injekce 246 milionů korun pomůže s výstavbou pavilonu interny v opavské nemocnici

Nahoru

 
_THEME_LOGIN