Evropská dotace 82 milionů korun zvýší kapacitu fotbalového stadionu v Karviné

Karviná uplatní evropskou dotaci 82 milionů korun při rekonstrukci městského fotbalového stadionu. Nový vstupní objekt, rekonstrukce hlavní tribuny a dostavba vedlejších ochozů zvýší kapacitu stadionu a přinese komfort sportovcům i divákům. Financování projektu penězi z EU dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. Dotace městu pokryje až 40 % způsobilých výdajů, které jsou 205 milionů korun. Mimo evropskou dotaci se na stadionu mají uskutečnit další investice do vyhřívaného trávníku, parkoviště a zeleně za 149 milionů korun.

„Na stadionu se pohodlně usadí až 4862 lidí, tedy o téměř čtyři tisíce více než nyní. Fotbalisté získají potřebné zázemí, sportovní fanoušci pohodlí a lepší služby. Město zde chce pořádat také kulturní akce,“ komentuje záměr Kateřina Dostálová, ředitelka Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko, kde hodnotí a proplácejí žádosti o evropské dotace.

Modernizace stadionu umožní splnit podmínky fotbalové asociace pro 1. a 2. ligu. Stadion má výjimku na provoz do roku 2015. Stavět se má začít letos na podzim, hotovo má být v listopadu 2015.

Návazná investice do vyhřívaného trávníku, parkování, zeleně a okolní infrastruktury se odehraje mimo evropskou dotaci a nezávisle na ní.

Projekt je součástí Integrovaného plánu rozvoje Karviné, na nějž mělo město vyčleněno evropskou dotaci přibližně 400 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsku. Modernizaci stadionu dočerpá zbývající peníze.

„Za evropské peníze v Karviné vyrostla například moderní knihovna, proměnila se základní škola Mendelova a univerzitní park. Brzy začne nebo již probíhá také obnova prostranství sídliště v Mizerově, kostela sv. Marka, kina Centrum nebo městského tenisového klubu,“ jmenuje Dostálová některé z evropských investic v Karviné.

Regionální rada Moravskoslezsko zodpovídá za uplatnění přibližně 20 miliard korun z evropských fondů určených na rozvoj kraje. Doposud podpořila přes 950 projektů dopravní infrastruktury, veřejných služeb, rozvoje měst a venkova, cestovního ruchu nebo regenerace brownfields. Za uskutečněné projekty a jejich části proplatila příjemcům 12,7 miliard korun.

Tisková zpráva, 12. června 2014, pdf: Evropská dotace 82 milionů korun zvýší kapacitu fotbalového stadionu v Karviné

Nahoru

 
_THEME_LOGIN