Evropská dotace 85 % potěšila cyklisty a řidiče, teď svádí k soutěžení turisty a výletníky

Velká hra o nejkačky zná prvních osm vítězů. Čtyři cyklističtí nadšenci se radují z evropské dotace 85 % na kolo a cyklistické vybavení. Další čtyři lidé získali tento týden dotaci 85 % z EU na pohonné hmoty. Soutěž pro lidi z Moravskoslezského kraje pokračuje ve středu 2. července, kdy se hraje o evropskou dotaci 85 % na turistické vybavení a doplňky. Soutěž probíhá každou středu na webu velkahra.nejkacka.eu a hitrádiu Orion, pořádá ji Regionální rada Moravskoslezsko.

„Stačí pohotově odpovědět na otázky o evropských dotacích a projektech v našem kraji a odměnou může být 85% dotace na turistické vybavení, které si lidé sami vyberou. Na atraktivity a zázemí pro turisty a výletníky jsme přispěli evropskou dotací 1,2 miliardy korun. Lidé se v soutěži dozvědí více například o přeměně opavské výstavní budovy Slezského zemského muzea, modernizaci osoblažské úzkokolejky, obnově několika dřevěných kostelů a stovce dalších turistických atraktivit. S novým turistickým vybavením si pak ještě více užijí výlety do přírody, za poznáním a zábavou,“ poukazuje na hlavní myšlenku kampaně Kateřina Dostálová, ředitelka Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko.

Soutěž probíhá 16 týdnů od června do října, každý týden získávají čtyři lidé dotaci 85 % z EU na různé zboží a služby. Hlavní výhrou je dotace 85 % na auto. Podrobnosti o soutěži, pravidlech a výhrách jsou na http://velkahra.nejkacka.eu.

Regionální rada Moravskoslezsko v letech 2007-2013 zodpovídá za uplatnění přibližně 20 miliard korun z evropských fondů určených na rozvoj kraje. Podpořila přes 950 projektů dopravní infrastruktury, veřejných služeb, rozvoje měst a venkova, cestovního ruchu nebo regenerace brownfields. Za uskutečněné projekty a jejich části doposud proplatila příjemcům 12,8 miliard korun.

Tisková zpráva, 27. června 2014, pdf: Evropská dotace 85 % potěšila cyklisty a řidiče, teď svádí k soutěžení turisty a výletníky 

Nahoru

 
_THEME_LOGIN