Evropská dotace 200 milionů korun zajistí rekonstrukci tří silnic v Moravskoslezském kraji

Tři silnice na Frýdecko-Místecku a Novojičínsku budou díky modernizaci za evropské peníze bezpečnější. Chystá se rekonstrukce mostu a okolní komunikace č. III/4774 v Morávce, rekonstrukce silnice č. II/483 z Frenštátu pod Radhoštěm do Čeladné a silnice č. II/ 476 ve Frýdecké ulici v Třinci. Umožní to evropská dotace 200 milionů korun pro Moravskoslezský kraj, která pokryje většinu z plánovaných výdajů až 238 milionů korun. Evropský příspěvek dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. Práce na silnicích mají začít letos, hotovo má být do konce příštího roku.

„Rekonstrukce je nutná vzhledem ke stavu vozovek. Nový povrch komunikací a také rekonstrukce mostu v Morávce zajistí bezpečnější dopravu a plynulejší provoz,“ popsal projekt Daniel Havlík, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje.

Celková délka rekonstruovaných úseků je téměř 9,5 kilometrů. Úseky v Třinci a z Frenštátu do Čeladné navazují na jiné probíhající projekty.

Stavby si vyžádají částečné omezení provozu, ani v jednom případě se neplánuje úplná uzavírka silnice.

„Za posledních šest let jsme na výstavbu a rekonstrukci silnic schválili dotaci 3,5 miliardy korun. Další projekty aktuálně hodnotíme,“ uvedla Kateřina Dostálová, ředitelka Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko.

Regionální rada Moravskoslezsko v letech 2007-2013 zodpovídá za uplatnění přibližně 20 miliard korun z evropských fondů určených na rozvoj kraje. Doposud podpořila bezmála 850 projektů dopravní infrastruktury, veřejných služeb, rozvoje měst a venkova, cestovního ruchu nebo regenerace brownfields. Za uskutečněné projekty a jejich části proplatila příjemcům přes 12 miliard korun.

Tisková zpráva, 25. března 2014, pdf: Evropská dotace 200 milionů korun zajistí rekonstrukci tří silnic v Moravskoslezském kraji

Nahoru

 
_THEME_LOGIN