EU zaplatí nový pavilon chirurgických oborů v nemocnici ve Frýdku-Místku

Nový pavilon chirurgických oborů vyroste v areálu Nemocnice ve Frýdku-Místku, p.o. Do pětipatrového objektu budou přestěhována a nově vybavena oddělení chirurgicko-traumatologické, ortopedické a urologické. Předpokládané náklady ve výši 526 milionů korun uhradí z 85 % Evropská unie. Dotace činí 439 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Rekonstrukce a vybavení se za přispění evropské dotace 93 milionů korun dočká také infekční pavilon Nemocnice s poliklinikou v Havířově, p.o.

Nový pavilon frýdecko-místecké nemocnice má být hotový v roce 2015. Vznikne zde 107 nových lůžek a 10 ambulancí. Zajímavostí bude také heliport záchranné služby na střeše objektu. Mezi nově pořizovaným vybavením je plánováno například CT s tlakovým injektorem, rentgeny a ultrazvuky, anesteziologické a další přístroje v celkové hodnotě. Pavilon se buduje náhradou za starý pavilon, zmíněná oddělení jsou nyní provizorně umístěna v jiných pavilonech nemocnice.

Havířovská nemocnice je spádovým pracovištěm východní části Moravskoslezského kraje v léčbě infekčních chorob. Je rovněž součástí páteřní infrastruktury pandemických situací v kraji. Po rekonstrukci bude infekční pavilon nemocnice vybaven například přetlakovou izolační komorou, elektronicky ovladatelnými lůžky pro intenzivní péči, vyšetřovacími lehátky a desítkami dalších přístrojů a zařízení.

„Jako zodpovědný investor jsme si nechali vypracovat externí odborné posudky na pořizované vybavení, aby odpovídalo obvyklým cenám. Evropská dotace přes půl miliardy korun na nový pavilon ve Frýdku-Místku a rekonstrukci pavilonu v Havířově je tak účelným vkladem do lidského zdraví a dobré kondice lidí v našem kraji," říká David Sventek, ředitel Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko. Sventek připomíná také dříve podpořené projekty vybavení Městské nemocnice Ostrava, Fakultní nemocnice Ostrava a sedmi krajských nemocnic. 

Regionální rada Moravskoslezsko v letech 2007-2013 zodpovídá za uplatnění přibližně 19 miliard korun z evropských fondů v Moravskoslezsku. Doposud podpořila 679 projektů dopravní infrastruktury, veřejných služeb, cestovního ruchu, regenerace brownfields, rozvoje měst a venkova dotací 15 miliard korun.

Tisková zpráva, 24. července 2012, pdf 103 kb, EU zaplatí nový pavilon chirurgických oborů v nemocnici ve Frýdku-Místku

Nahoru

 
_THEME_LOGIN