Dotace 88 milionů korun z EU ještě více zatraktivní Dolní oblast Vítkovice

Evropská dotace 88 milionů korun dále zatraktivní Dolní oblasti Vítkovic. Umožní nástavbu Vysoké pece č. 1 o vyhlídkovou věž s kavárnou, klubem a terasou. Z velína u vysoké pece bude návštěvnické centrum. Chystá se také další rozšíření a volnočasové využití areálu. Novinky mají být v provozu od poloviny příštího roku. Evropskou dotaci na tyto aktivity dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

„Mám radost, že projekty uspěly a evropské peníze pomůžou s dalším oživením areálu Dolní oblasti Vítkovice. Návštěvníci se díky tomu mohou těšit například na komfortní zázemí v podobě návštěvnického centra nebo exkluzivní a o patnáct metrů vyšší vyhlídku z terasy vysoké pece, navíc s šálkem dobré kávy. Důležité je také chystané propojení areálu s Dolem Hlubina. Areál tak bude přístupný a otevřený z více stran. Další novinky se týkají volného času. Ve spolupráci s turistickým oddílem mládeže Čmoudík chystáme pro cyklisty a fanoušky koloběžek mobilní základnu a půjčovnu, webovou a mobilní aplikaci, která zájemce provede areálem i dalšími technickými památkami v kraji,“ představuje novinky Rodan Broskevič, vedoucí odboru strukturální fondy Vítkovice, a.s.

Prosklená válcová nástavba Vysoké pece č. 1 s ocelovou konstrukcí pojme kromě kavárny také klub a prezentační prostory. Na střešní vyhlídkové terase budou dalekohledy. Dotace na projekt je 48,4 milionů korun.

Další investice s přispěním 37,9 milionů korun zajistí přestavbu velína u vysoké pece na návštěvnické centrum, vytvoření nové zastávky naučné stezky u historického vodojemu, rozšíření návštěvnických tras a oplocení Vysoké pece č. 1.

Na mobilní základnu a půjčovnu kol, koloběžek a tandemových kol, webovou a mobilní aplikaci pro cyklisty a organizaci volnočasových akcí získá Turistický oddíl mládeže Čmoudík  dotaci 1,8 milionů korun.

Aktuálně podpořené projekty navazují na sebe i na probíhající a dříve realizované investice.

Regionální rada Moravskoslezsko v letech 2007-2013 zodpovídá za uplatnění přibližně 20 miliard korun z evropských fondů určených na rozvoj kraje. Doposud podpořila bezmála 850 projektů dopravní infrastruktury, veřejných služeb, rozvoje měst a venkova, cestovního ruchu nebo regenerace brownfields. Za uskutečněné projekty a jejich části proplatila příjemcům přes 12 miliard korun.

Tisková zpráva, 25. března 2014, pdf: Dotace 88 milionů korun z EU ještě více zatraktivní Dolní oblast Vítkovice

Nahoru

 
_THEME_LOGIN