Dopravu, cestování a zdravotnictví v Moravskoslezském kraji zlepší 319 milionů korun z EU

Evropská dotace 319 milionů korun vylepší dopravu, cestování a zdravotnictví v Moravskoslezském kraji. Chystá se například rekonstrukce Mariánskohorské ulice a výstavba cyklostezky podél Odry v Ostravě, modernizace geriatrického pavilonu nemocnice v Havířově nebo nákup vlaků na linku z Bohumína přes Ostravu na mošnovské letiště. Financování sedmi projektů evropskými penězi dnes schválila Regionální rada Moravskoslezsko. Projekty se mají uskutečnit v průběhu letošního roku.

„Učinili jsme podstatný krok k uplatnění zbývajících evropských peněz v našem kraji. Dalším předpokladem je, že se aktuálně schválené projekty uskuteční v tomto roce,“ uvedla Kateřina Dostálová, ředitelka Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko.
Finančně největším projektem je pořízení dvou vlakových souprav na trať Bohumín – Ostrava-Svinov – Studénka – Mošnov, letiště. Dotace 89,6 milionů korun pokryje 40 % předpokládaných výdajů ve výši 271 milionů korun.

Dotace 83,3 milionů korun pokryje většinu nákladů Moravskoslezského kraje na rekonstrukci Mariánskohorské ulice v Ostravě ve směru z centra k Nové Vsi.

Na výstavbu 14,5 kilometrů nové cyklostezky podél Odry v Ostravě a dílčích úseků v Poodří bude potřeba dotace 58,6 milionů korun. Vzniknout má také nová cyklostezka o délce 1,6 kilometrů podél Mezidolního potoka v Havířově směrem k Žermanické přehradě. Přispěje k tomu dotace 5,1 milionů korun.

Dopravní podnik Ostrava uplatní dotaci 38 milionů korun při modernizaci tramvajových zastávek Sport aréna a Městský stadion v Závodní ulici v Ostravě.

Hlavní nádraží v Ostravě bude bezbariérové díky šesti novým výtahům. Unie přispěje 15,6 miliony korun.

Další významnou investicí je dotace 28,5 milionů korun na rekonstrukci a vybavení geriatrického oddělení Nemocnice s poliklinikou v Havířově, p.o.

Regionální rada Moravskoslezsko je zodpovědná za přibližně 20 miliard korun z evropských fondů určených na rozvoj Moravskoslezského kraje. Od roku 2007 proplatila téměř 15 miliard korun za projekty v oblasti dopravní infrastruktury, vybavenosti měst a venkova, modernizaci vzdělávání, sociálních služeb a zdravotnictví. Zbývajících 5 miliard korun bude vyplaceno za probíhající a připravované projekty v průběhu tohoto roku a počátkem roku 2016.

Tisková zpráva, 3. února 2015, pdf: Dopravu, cestování a zdravotnictví v Moravskoslezském kraji zlepší 319 milionů korun z EU

 

Nahoru

 
_THEME_LOGIN