David Sventek pro 20 představ: Dobré záměry si jako magnet najdou příznivce a prostředky

Budoucnost utváří naše vlastní aktivita, zájem a nápady. Dobré záměry si jako magnet najdou příznivce a prostředky. Nejen takto se nad budoucností Moravskoslezského kraje zamýšlí David Sventek, ředitel odboru řízení operačních programů Ministerstva pro místní rozvoj. Úvahu najdete na www.20predstav.eu , kde jsou také příspěvky dalších osobností a odborníků, kteří sdílí své odvážné myšlenky a nevyřčené představy o budoucnosti kraje v roce 2020. Mají inspirovat nejen lidi zabývající se regionálním rozvojem.

„Pokud bude náš kraj jen průměrně úspěšný, může v následujících 10 letech získat z evropských fondů přes 60 miliard korun. Vymlouvat se na to, že nemáme na svůj rozvoj prostředky, je tedy liché,“ píše Sventek a sní o vzdělanějším, podnikavějším a čistějším kraji plném „aktivních lidí, kteří vědí, kde jsou doma, a mají své ‚doma‛ rádi“, kde „ekonomika pulzuje nápady, inovacemi, vývojem a úspěšnými obchody“.

David Sventek je čerstvě ředitelem odboru ministerstva, zodpovědného za 130 miliard korun z evropských fondů pro léta 2014-2020. Od roku 2007 byl ředitelem Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko a dohlížel na smysluplné využití 20 miliard korun určených na rozvoj Moravskoslezského kraje. Sventek se narodil v Třinci, s ženou a dvěma dětmi žije v Jablunkově.

Jak budoucnost Moravskoslezského kraje vidí lékaři, pedagogové, další osobnosti kulturního a politického života? Jejich úvahy postupně přibývají na www.20predstav.eu. Diskutovat, hodnotit a sdílet můžete také na www.facebook.com/20predstav a www.twitter.com/20predstav.

Projekt připravila Regionální rada Moravskoslezsko, která je zodpovědná za 20 miliard korun z evropských fondů a zároveň připravuje kraj, místní organizace a lidi na čerpání budoucích evropských miliard v letech 2014-2020.

Tisková zpráva, 16. července 2014, pdf: David Sventek pro 20 představ: Dobré záměry si jako magnet najdou příznivce a prostředky

Nahoru

 
_THEME_LOGIN