Antonín Šimčík pro 20 představ: Naše přirozené dědictví je dnes vyhledávanou kvalitou

Jestli se před dvaceti lety mohlo zdát, že muzea nahradí internet, ukazuje se, že určitě nenahradí. Alespoň podle Antonína Šimčíka, ředitele Slezského zemského muzea, který tvrdí, že muzea se mají „stát místem setkávání skutečných lidí se skutečnou realitou.“ Nejen takto uvažuje Šimčík ve své představě o budoucnosti Moravskoslezského kraje v roce 2020. Celý příspěvek najdete na www.20predstav.eu . Na webu jsou také odvážné myšlenky a nevyřčené představy dalších odborníků a osobností.

„Region českého Slezska a severní Moravy je mimořádně bohatý a rozmanitý... Také proto, že je dodnes multikulturní. Nikdy se zde nepřestaly prolínat dějiny západu a východu, jihu a severu. A to, co zde představuje přirozené dědictví, je dnes vyhledávanou kvalitou – všestrannost, otevřenost, odvaha,“ píše Šimčík.

Antonín Šimčík vystudoval obor historie a muzeologie na Slezské univerzitě v Opavě. Byl manažerem Konzervátorského centra, pracoval pro Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm či v Metodickém centru konzervace v Brně. Podílel se na řešení výzkumných a rozvojových projektů, organizoval mezinárodní konference. Od ledna 2009 je ředitelem Slezského zemského muzea. Bydlí střídavě v Opavě a ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Na www.20predstav.eu přispívají svými úvahami o budoucnosti kraje lékaři, pedagogové, podnikatelé, osobnosti kulturního a politického života. Představy mají inspirovat nejen lidi zabývající se regionálním rozvojem. Diskutovat, hodnotit a sdílet můžete také na www.facebook.com/20predstav a www.twitter.com/20predstav.

Projekt připravila Regionální rada Moravskoslezsko, která je zodpovědná za 20 miliard korun z evropských fondů a zároveň připravuje kraj, místní organizace a lidi na čerpání budoucích evropských miliard v letech 2014-2020.

Tisková zpráva, 31. července 2014, pdf: Antonín Šimčík pro 20 představ: Naše přirozené dědictví je dnes vyhledávanou kvalitou

Nahoru

 
_THEME_LOGIN