Úspěšné projekty

To nejzajímavější o evropských penězích v Moravskoslezsku a jednotlivých projektech naleznete na www.nejkacka.eu.

1 2 3   Následující   ››

Na místě staré kotelny se zabydlel Rákosníček

perex.jpg Ve Velké Polomi vyrostla za poslední roky spousta nových domů. Ruku v ruce s tím se navyšuje počet obyvatel a přibývá tak i dětí. Aby bylo možné uspokojit všechny žadatele a navýšit kapacitu místní školky, rozhodla se obec pro výstavbu zcela nové budovy na místě bývalé kotelny u základní školy.

 

Studentům umění pomáhají technologie s přechodem do praxe

SUS_Ostrava_28_perex.jpg Střední umělecká škola v Ostravě si za více než 20 let své existence vydobyla pomocí úspěchů svých studentů značnou prestiž. Udávanou devadesátiprocentní úspěšnost budoucího uplatnění svých absolventů se snaží ještě vylepšit investicí do moderních technologií.

 

Nejnavštěvovanější poutní místo v kraji zkrásnělo

bazilika_frydek_05perex.jpg Bazilika Navštívení P. Marie ve Frýdku je jedinou bazilikou v Moravskoslezském kraji. Jako taková je vyhledávaným cílem poutníků ze širokého okolí. Návštěvníci mohou nyní obdivovat také nově opravený areál.

 

Cesta na kole do práce nikdy nebyla bezpečnější

Cyklostezka_Krnov_03_perex.jpg Frekventované silnice v Krnově byly v minulosti svědkem mnoha kolizí automobilů a kol. Město se tento problém rozhodlo řešit výstavbou oddělených cyklistických stezek na ulicích Albrechtická, Bruntálská a Opavská.

 

Lázeňská vila Eugen udivuje hosty luxusním interiérem

Lazensky_dum_Eugen_1_nahled.JPG Dovolená v lázních, tak lze shrnout směr, kterým vykročily Státní léčebné lázně Karlova Studánka. Léčebné i relaxační procedury dnes stále častěji využívají místo tradičních pacientů také běžní návštěvníci, kteří oceňují nedotčenou okolní přírodu a wellness atrakce.

 

V Českém Těšíně vyrostl obří sportovní areál

1158.jpg Nový multifunkční sportovní areál Frýdecká se na začátku srpna 2010 otevřel v Českém Těšíně. Vznikl přeměnou nevyužívaného a nefunkčního sportoviště. Na čtyřech hektarech nabízí moderní zázemí pro fotbal, atletiku, basketbal, volejbal a další populární sporty. Otevřen bude výuce tělesné výchovy pro žáky základních a středních škol, sportovcům z místních klubů i široké veřejnosti. Do výstavby areálu investovalo město Český Těšín 90 milionů korun, z toho 66 milionů korun obstará dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

Matky s dětmi mají více soukromí

1122.jpg Azylový dům pro matky s dětmi v Opavě prošel rekonstrukcí a rozšířením. Kapacita objektu, v němž je poskytována služba azylového domu pro matky s dětmi a noclehárny, se navýšila o 19 lůžek. Přibyly další nové prostory a moderní vybavení. Podařilo se zlepšit úroveň bydlení uživatelů a zvýšit kvalitu poskytovaných služeb. Za projektem stojí statutární město Opava, partnerem je Armády spásy, která zařízení provozuje. Po rekonstrukci se objekt otevřel na konci června 2010.

 

Z raduňské Vošárny bude společenské centrum

1105.jpg V Raduni začala finální rekonstrukce objektu Vošárny. Zchátralá kulturní památka projde v následujících měsících kompletní proměnou na společenské centrum. Poté poskytne zázemí pro kulturní a zájmovou činnost, ale i sportovní aktivity. První návštěvníky by měla uvítat v listopadu 2011. Projekt přijde na 5,8 milionů korun. Většinu výdajů pokryje dotace 5,3 miliony korun z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko. Zbylé peníze dodá z vlastních zdrojů nositel projektu, občanské sdružení KST Slezan Opava. Partnerem projektu je občanské sdružení Vošárna.

 

Rekonstrukce piaristického kláštera potěšila nejen čtenáře

1100.jpg Městská knihovna Příbor byla otevřena v nových prostorech rekonstruovaného piaristického kláštera. Unikátní místo užívají čtenáři a návštěvníci kulturních a společenských akcí od konce května 2010. Novou dominantou knihovny se stala restaurovaná historická stěna.

 

Vila Krajánek mění život lidí s mentálním postižením

1023.jpg Chráněné bydlení Krajánek vzniklo rekonstrukcí bývalé nemocniční vily ve Městě Albrechticích. Našlo zde domov a potřebné zázemí jedenáct lidí s mentálním postižením, kteří byli dříve umístěni ve velkokapacitním pobytovém zařízení. Nyní mají k dispozici soukromí i prostor pro začlenění do společnosti. Rekonstruovaný objekt byl slavnostně otevřen 6. dubna 2010.

 

Oslavy v Řepištích vyvrcholily otevřením tělocvičny

988.jpg V Řepištích proběhly velkolepé oslavy 740 let od založení obce. Zábavný program byl nachystán o víkendu 15. a 16. května 2010. Obecní slavnosti začaly slavnostním otevřením nové tělocvičny, po níž následovala série koncertů s ohňostrojem na závěr. Druhý den proběhla mše svatá se svěcením obecního praporu a tělocvičny.

 

Dopravní hřiště v Odrách simuluje běžný silniční provoz

965.jpg V Odrách vyrostl během jednoho roku nový areál dopravního hřiště. Zajistí dopravní vzdělávání předškoláků, žáků základních a středních škol, nebo i hendikepovaných lidí s horší orientací v silničním provozu. Od 8. května 2010 je otevřen také široké veřejnosti. Slavnostní otevření areálu proběhlo ještě o den dříve. Do výstavby areálu investovalo město Odry 16,5 milionů korun. Pokrýt většinu nákladů pomůže městu dotace z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko ve výši 15 milionů korun.

 

Nové vybavení SPŠ v Bruntálu pomůže žákům po škole najít lepší práci

951.jpg Kvalita výuky informačních technologií na Střední průmyslové škole (SPŠ) v Bruntálu je od  března 2010 o úroveň vyšší. Škola pořídila novou techniku do tří specializovaných počítačových učeben se záměrem rozšířit výuku a zlepšit dovednosti žáků v oblasti počítačových sítí, programování, modelování a počítačové grafiky. Do vybavení investovala přes 2 miliony korun. Většinu z výdajů pokryje dotace 1,9 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

Střední průmyslovka v Havířově zprovoznila unikátní laboratoř

938.jpg Pedagogové a žáci Střední průmyslové školy elektrotechnické Havířov užívají novou laboratoř automatizace a technického měření. Své teoretické poznatky si zde osahají a odzkoušejí v praxi. Žákům také výrazně pomůže s přípravou do budoucího zaměstnání. Laboratoř je svým zařízením unikátní v celém Moravskoslezském kraji, podobné učebny mají ještě v dalších dvou školách na Moravě. Náklady na rekonstrukci původní učebny, pořízení strojů a techniky se pohybují ve výši bezmála 6,5 milionů korun. Převážnou část 6 milionů korun pokrývá dotace z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko.

 

Tři nové učebny mění výuku na gymnáziu v Bílovci

923.jpg Modernizace tří odborných učeben pro výuku matematiky, informatiky a cizích jazyků proběhla na Gymnáziu Mikuláše Koperníka v Bílovci. Rekonstruované prostory vybavené nejnovějším vybavením a technikou otevřely nové možnosti a metody učení. Multimediální, jazyková a ICT učebna zkvalitňují výuku a rozšiřují obzory žáků i vyučujících. Slavnostně byly otevřeny v polovině února 2010.

 
1 2 3   Následující   ››

Nahoru

 
_THEME_LOGIN