Venkovní hřiště doplnila nová sportovní hala

Děti a fanoušci aktivního pohybu z Brumovic na Opavsku a přilehlého okolí se nemusí obávat, že by si neměli kde kopnout nebo plácnout do balónu. Během jednoho roku v obci přibylo nejen venkovní víceúčelové hřiště, ale i nově vystavěná sportovní hala. S přednostním právem se je užijí zejména školáci, jsou ovšem otevřeny i zájmu dospělých a veřejnosti.

 

Víceúčelová hala v Brumovicích

"Brumovice nabraly na kráse a vybavenosti. Pro nejmenší děti z mateřské i základní školy, ale i dospívající a jejich rodiče je důležité, že je kde si zasportovat. Moderní víceúčelové hřiště s umělým povrchem využijí převážně v teplých měsících, ale například pro bruslení i v zimě. Pohodlí sportovní haly je dostupné rovněž celoročně," raduje se starosta obce František Kuča a dodává, že "už od prvních dnů po otevření je o sportoviště velký zájem za všech stran."

Venkovní sportoviště lidé využívají od jara 2009, dostavěno bylo již na konci roku 2008. Zhruba ve stejné době začala i výstavba sportovní haly, která je součástí areálu základní školy. Otevření haly proběhlo v na podzim roku 2009.

Obě zmíněné investice se podařilo dokončit i díky finanční výpomoci z evropských strukturálních fondů. Víceúčelové hřiště v Brumovicích vzniklo jako jedno ze tří v mikroregionu Opavsko severozápad (více v článku Mikroregion se postaral o tři nová víceúčelová hřiště), dotace z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko činí necelých 7 milionů korun. Výstavba haly je téměř desetimilionovou investicí, dotace z ROP Moravskoslezsko z toho pokrývá přibližně 8,5 milionů korun.

Prohlédněte si další fotografie z výstavby i provozu víceúčelové haly v Brumovicích.

Nahoru

 
_THEME_LOGIN