Velká dotace pro malé Těškovice

V Těškovicích na Opavsku přibyla nová a nepřehlédnutelná atrakce - sportovní a volnočasový areál na okraji obce. Fotbalové hřiště s umělým povrchem, víceúčelové hřiště, adrenalinové a dětské hřiště, skatepark a související zázemí, to vše zde vyrostlo v průběhu šesti měsíců. Od počátku září 2009 je celý areál také připraven, aby jej lidé začali využívat pro sportovní i kulturní akce. Slavnostně byl areál otevřen 12. září 2009.

 

Sportovní areál Těškovice

"V Těškovicích je velká poptávka po sportovním vyžití nejen ze strany školní mládeže, sportovních oddílů a dalších spolků. Na všechny jsme přitom mysleli a se všemi projekt připravovali, abychom pokryli jejich potřeby. Jelikož je podobný areál raritou i v širokém okolí, otevírá se i lidem z přilehlých obcí, které rádi přivítáme," přibližuje starosta Těškovic Martin Sedlák. Pamatováno bylo především na děti a dospívající mládež, hrací plochy doplňují také lanové překážky a dětská lezecká stěna. Samostatný prostor se nabízí pro nácvik hasičských dovedností a požárního sportu, ve kterém těškovický sbor dobrovolných hasičů také reprezentuje Moravskoslezský kraj.

Za 30milionovou investicí stojí sama obec, na pokrytí nákladů ale získá téměř 28 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. "Dotáhnout do konce podobně velký projekt není pro malou obec nic jednoduchého, a tak jsem rád, že se to podařilo dokonce dle plánovaných termínů. Bez pomoci evropských dotací bychom si akci ani nemohli dovolit. Záleželo tedy hlavně na tom, aby byl projekt po všech stránkách kvalitně připraven, což se kolektivu podařilo, a zda uspějeme s žádostí o dotaci," říká Sedlák.

Žádost o dotaci obec předložila Regionální radě Moravskoslezsko v březnu 2008, soutěžila spolu s dalšími 98 projekty zaměřenými na rozvoj školství a volného času v obcích s 500 až 5000 obyvateli. Na konci června se Těškovice mohly radovat, projekt byl jedním ze 49 úspěšných a také druhým největším, co do výše získané dotace. V obci s necelými 900 obyvateli se tedy mohlo začít s přípravou realizace. Stavět se začalo na jaře letošního roku.

Ve fotogalerii naleznete další fotografie sportovního areálu v Těškovicích.

Nahoru

 
_THEME_LOGIN