Ve Vrbně pod Pradědem vás zavedou do Dětského světa

V příjemném horském prostředí Jeseníků, téměř šestitisícovém Vrbně pod Pradědem se rozhodli přeměnit zahradu u mateřské školy. Po několikaměsíčním snažení je ze zahrady park s přitažlivým názvem Dětský svět. Nabízí místo pro relaxaci ve volném čase, pohyb pro děti na nových průlezkách. K tomu zde vyrostlo i malé pódium, které umožní pořádat dětská divadelní představení a další zábavný program. Za projektem, k jehož realizaci přispějí necelé 2 miliony korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko, stojí Mateřská škola Jesenická ve Vrbně pod Pradědem.

Dětský svět - slavnostní otevření

"Úpravami zahrady jsme se snažili dosáhnout jejího víceúčelového využití. Dosud sloužila jen částečně dětem z mateřské školy. Nyní jim nabízí nové možnosti zábavy a vyžití, které jsou atraktivní a zároveň bezpečné. A otevírá se také pro rodiče s dětmi, ostatní lidi hledající klid a odpočinek nebo i pro turisty," zmiňuje největší přínosy Květa Kubíčková, ředitelka mateřské školy. "Vrbno pod Pradědem je krásné horské městečko, ale podobný areál zde dosud chyběl. Proto věřím, že bude co nejvíce využíván," říká ředitelka školky.

Stavební úpravy, instalace herních prvků a pódia se udála v průběhu jednoho roku. Slavnostní otevření Dětského světa naplánovali ve Vrbně na začátek září 2009. Od té doby je otevřen pro veřejnost v pracovních dnech odpoledne a o víkendech během celého dne.

Prohlédněte si i další zajímavé fotografie Dětského světa ve Vrbně pod Pradědem a jeho slavnostního otevření ve fotogalerii.

Nahoru

 
_THEME_LOGIN