V Zátoru servírují evropské menu

Segedínský guláš, boloňské špagety nebo třeba bruselské pralinky? Klasická evropská jídla by se s trochou nadsázky výborně hodila na menu v nové jídelně, která vznikla u Základní školy v Zátoru. Důvod je jednoduchý, na výstavbu jídelny přispěly převážně evropské peníze z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Celková investice přitom není nejmenší, nová jídelna přišla na téměř 20 milionů korun, evropská dotace pokryla přes 16 milionů korun.

 

Přístavba jídelny ZŠ v Zátoru

Samostatně umístěná budova jídelny v areálu školy je propojena s budovou školy. Co by kamenem dohodil se zelená i nové víceúčelové hřiště, které u školy vyrostlo také s přispěním evropských peněz, pouze v rámci jiného projektu Mikroregionu Krnovsko. Jídelna se stará o nasycení místních školáků a učitelů. "Nová jídelna nahradila starou, již zastaralou a kapacitně nevyhovující jídelnu, umístěnou mimo areál školy. Je určena především místním žákům i pedagogům, ale slouží příležitostně i dětem z jiných škol při akcích pořádaných školou," říká za nositele projektu starostka Zátoru Salome Sýkorová. Slavnostní otevření proběhlo v listopadu 2009.

A co si o evropské stravě myslí ředitelka školy? "Věřím, že s kvalitnějším zázemím nové jídelny úroveň stravování neklesla a jídlo je jen chutnější. Servírují se zde dietní i vegetariánská jídla, ale evropské menu? To se mě ptáte moc, to záleží samozřejmě na kuchaři," odpovídá Barbora Šovčíková.

Fotografie nové jídelny v Zátoru naleznete ve fotogalerii.

Nahoru

 
_THEME_LOGIN