V Kobeřicích dávají šanci sportovcům

978.jpg Před pár lety soutěžili s pražskými školami na jejich půdě a o vítězství ve štafetě je připravila jenom chybná předávka a následná diskvalifikace. "Zdravě nás to naštvalo," vzpomínají na smolný den v kobeřické základní škole. I to je jeden z důvodů, proč se obec s tradičně výbornými výsledky místních školáků v atletice rozhodla investovat do výstavby venkovního sportovního areálu. S projektem uspěla i v soutěži o evropské dotace a většinu nákladů tak pokryjí miliony z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

Sportovní areál ZŠ Kobeřice

"Dlouhodobě se nám s dětmi daří dosahovat v atletice velmi dobrých výsledků, ale vždy nám chybělo kvalitní zázemí a sportoviště," říká Josef Werner, ředitel základní školy. "Na tělocvik hodně dáme, snažíme se v dětech probouzet radost z pohybu," doplňuje Werner.

Výsledkem snažení je fotbalové hřiště, obkroužené tartanovou atletickou drahou, víceúčelové hřiště pro volejbal, nohejbal, basketbal a tenis, vše osvětlené a hlavně na krok od místní školy. Neužijí si je pouze místní školáci, ale i děti z okolních vesnic nebo lidé ze zájmových spolků a veřejnost.

Celkové výdaje projektu se šplhají až k 15,8 milionům korun. Dotace z ROP Moravskoslezsko ovšem pokryje přes 90 % investice, z evropských peněz obec získá přes 14,5 milionů korun.

Fyzická realizace začala v říjnu 2008, stavební práce byly ukončeny na podzim o rok později, kdy byl sportovní areál slavnostně otevřen.

Další fotografie kobeřického sportovního areálu naleznete ve fotogalerii.

Nahoru

 
_THEME_LOGIN