V Horním Městě mají dvojnásobnou radost

Děti v Horním Městě mají o zábavu postaráno. U mateřské školy vyrostl areál s průlezkami a dalšími herními prvky, na nichž se mohou vydovádět všechny až desetileté děti z obce i přilehlého okolí. Podobné zázemí pro nejmenší zde dosud chybělo. Radost v Horním Městě je navíc dvojnásobná. Uspěla také obec s žádostí o dotaci na rekonstrukci navazujícího sportovně-relaxačního areálu, který využijí i starší děti a dospělí. Obě investiční akce se již podařilo dotáhnout do konce.

 

Pojďme si spolu hrát, bavit se a radovat

O zprovoznění dětského hřiště se zasloužila Základní a mateřská škola Horní Město. Sama si zpracovala projekt, se kterým uspěla v soutěži o dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko, a získala necelý milion korun. Investice na vznik dětského hřiště tak z devíti desetin pokryly evropské peníze, které již dorazily na účet příjemce na začátku dubna 2009.

Rekonstrukce sportovně-relaxačního areálu je záměrem obce, která na jeho realizaci získá dohromady až 22 milionů korun z ROP Moravskoslezsko. Nová soustava venkovních hřišť a prostorů pro aktivní trávení volného času je otevřena dětem i veřejnosti. Pojímá například fotbalové a víceúčelové hřiště, skatepark, potřebné zázemí v podobě rekonstruovaného objektu se šatnami a sociálním zařízením nebo prostory s pískovišti a průlezkami pro nejmenší. "Areál je po rekonstrukci v plném provozu a také hojně využíván, nejen školáky z přilehlé mateřské a základní školy. Je o něj zájem také mezi lidmi z obce, nabízí vlastně sport, zábavu i odpočinek v jednom," říká Eva Machová, starostka Horního Města. Obec na realizaci projektu s přitažlivým názvem Pojďme si spolu hrát, bavit se a radovat sama přispěla nemalým dílem. Celkové náklady se vyšplhaly přes 30 milionů korun, více než 8 miliony tedy musela přispět ze svého. Slavnostní otevření areálu se ale chystá až v polovině roku 2010.

"Podpora obou projektů a jejich financování evropskými zdroji nás příjemně překvapilo. Radost z toho mají ale především děti a místní lidé, kterým podobné vybavení chybělo," potvrzuje Eva Machová.  Prohlédněte si zajímavé fotografie zprovozněného dětského hřiště u Mateřské školy v Horním Městě i výsledky projektu Pojďme si spolu hrát, bavit se a radovat, jemuž se v televizní reportáži věnovala také TV Polar.

Nahoru

 
_THEME_LOGIN