Střední průmyslovka v Havířově zprovoznila unikátní laboratoř

Pedagogové a žáci Střední průmyslové školy elektrotechnické Havířov užívají novou laboratoř automatizace a technického měření. Své teoretické poznatky si zde osahají a odzkoušejí v praxi. Žákům také výrazně pomůže s přípravou do budoucího zaměstnání. Laboratoř je svým zařízením unikátní v celém Moravskoslezském kraji, podobné učebny mají ještě v dalších dvou školách na Moravě. Náklady na rekonstrukci původní učebny, pořízení strojů a techniky se pohybují ve výši bezmála 6,5 milionů korun. Převážnou část 6 milionů korun pokrývá dotace z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko.

 

Laboratoř automatizace a technického měření SPŠE Havířov

"Již dvacet let zde výuka probíhala na stále stejné technice a vybavení, které je dnes dávno za současnými požadavky a trendy. Výuka v nové laboratoři zvýší kvalifikaci žáků a lépe je připraví pro jejich budoucí uplatnění v průmyslové výrobě, ať už v automobilovém, leteckém nebo spotřebním průmyslu. Může se jednat i o medicínu, materiálový processing a další perspektivní obory," říká ředitel školy Petr Kocurek.

V laboratoři jsou instalovány pneumatické, elektropneumatické a měřící moduly a zařízení. S jejich pomocí žáci řeší konkrétní úkoly a vidí názorné ukázky své práce. Projekt umožní i zavedení nových vzdělávacích programů pro praktický odborný výcvik maturitních oborů automatizační technika, elektronické počítačové systémy a technické lyceum.

O financování projektu evropskými prostředky rozhodla Regionální rada Moravskoslezsko v dubnu 2009. Nová laboratoř byla slavnostně otevřena 25. února 2010 po několikaměsíční realizaci.

Podívejte se na fotografie laboratoře automatizace a technického měření.

Nahoru

 
_THEME_LOGIN