Stará školka v Rychvaldu dosloužila, postavili novou

Jedním z prvních projektů realizovaných s přispěním dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko ve větších městech a obcích na Karvinsku je výstavba mateřské školy v Rychvaldu. Vznikla v místě původní školky, která již technicky ani hygienicky nesplňovala požadavky na rekonstrukci. Demolicí původní svrchní stavby proto v březnu 2009 začala nástavba a přístavba nové mateřské školy. Po šesti měsících byla školka slavnostně otevřena. Rodiče a děti si ji mohli poprvé prohlédnout 26. září 2009.

 

Mateřská škola Rychvald

Jednotřídní školka je koncipována pro 24 dětí. "Nezbytnou součástí projektu byla stavba přístupových komunikací, obnovení se dočkal zároveň i venkovní dětský koutek," vyznačuje doprovodné cíle starosta Rychvaldu Jiří Absolon a nezapomíná ani na osazení čistírny odpadních vod a kanalizačních přípojek. "Primárním předmětem projektu je ale zajištění odpovídajícího vybavení a prostor pro výchovu a vzdělávání předškolních dětí do šesti let," upřesňuje za předkladatele projektu Jiří Absolon.

Rychvaldský projekt byl Regionální radou Moravskoslezsko schválen na začátku října 2008. Výše poskytnuté dotace přesáhne 9 milionů korun z ROP Moravskoslezsko, tedy až 92,5 % celkových způsobilých výdajů.

Prohlédněte si i další fotografie vzniku mateřské školy v Rychvaldu i jejího slavnostního otevření.

Nahoru

 
_THEME_LOGIN