Prvním magnetem Ostravy je terasa Slezskoostravského hradu

Výstavba terasy a rozšíření Slezskoostravského hradu je prvním úspěšně realizovaným projektem Statutárního města Ostravy, který byl předložen v rámci integrovaného plánu rozvoje města s názvem Ostrava - Magnet regionu. Nová terasa byla slavnostně otevřena na konci prosince 2009. Město na její výstavbu získá dotaci až 4 miliony korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

 

Hradní terasa Slezskoostravského hradu

"Kapacita Slezskoostravského hradu nestačila reagovat na poptávku po kulturních, společenských, vzdělávacích nebo i rodinných a jiných akcí, které se zde konají. Nová hradní terasa navyšuje kapacitu a rozšířuje nabídku produktů a služeb, což má dopad na návštěvnost hradu," přibližuje záměr Zdeněk Trejbal, náměstek primátora Ostravy. Terasa je řešena jako dvoupodlažní, nabízí mimo jiné společenskou místnost pro 200 lidí nebo vyhlídkovou pavlačovou terasu v druhém podlaží. "Slezskoostravský hrad je kulturní památkou a přístavba terasy na severním křídle proto respektuje dobové podklady a současný vzhled," vysvětluje Trejbal.

Největší krajské město tak ukrojí první díl ze zhruba 1,5 miliardy korun, o které se může z ROP Moravskoslezsko do roku 2013 ucházet. Pro období let 2007-2013 má Ostrava vypracovány a schváleny hned dva integrované plány rozvoje. Zónově zaměřený plán Ostrava - Magnet regionu se zabývá investicemi v oblasti zahrnující širší centrum města, na které připadne asi 600 milionů korun. Zbývající peníze pro Ostravu se uplatní při realizaci druhého z integrovaných plánů s názvem Ostrava - Pól rozvoje, který je zaměřen tematicky na ekonomický rozvoj v oblasti vzdělávání a volného času nebo související zlepšování dopravní dostupnosti.

Prohlédněte si fotografie nové terasy Slezskoostravského hradu.

Nahoru

 
_THEME_LOGIN