Přistavěné podlaží školky dává dětem v Závadě prostor ke hraní

V obci Závada na Opavsku žije necelých 600 obyvatel. Místní mateřskou školu, která vznikla na počátku sedmdesátých let, navštěvuje 24 dětí. Podle hygienických standardů neměla školka dostatek prostoru, a i když obec dostala v roce 2006 provozní výjimku, nevyhovující stav a nedostatečnou kapacitu bylo nutné urychleně řešit. K celkové rekonstrukci objektu proto obec přistoupila v roce 2008, získala na ni dotaci přes 5 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

Nástavba a stavební úpravy mateřské školy Závada „Získat dotaci přes pět milionů korun je pro malou obec jako Závada úžasná věc," nebrání se radosti starosta Závady Jan Stacha. „Přistavili jsme třetí patro školky, ve kterém je umístěna herna a sociální zařízení pro děti. Objekt má také novou střechu, vyměněná okna a nová schodiště. Děti zde mají dostatek prostoru a vyhovující zázemí," dodává Jan Stacha. Příjemné prostředí třetího patra zdobí také dva obrazy, které školce věnoval malíř a závadský zastupitel Hubert Miketa.

Žádost o dotaci ROP Moravskoslezsko obec předložila Regionální radě Moravskoslezsko v březnu 2008, v červnu byl pak projekt doporučen k financování. Samotnou realizaci obec naplánovala po dobu čtyř měsíců od září do prosince roku 2008, kdy stavba prošla kolaudací i posvěcením místního kněze. Dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko jí byla zaslána v dvou platbách v březnu a červenci 2009.

Další fotografie zrekonstruované školky v Závadě naleznete ve fotogalerii.

Prohlédněte si také zajímavou reportáž o projektu na portálu www.hlucinsko.tv.

Nahoru

 
_THEME_LOGIN