Oslavy v Řepištích vyvrcholily otevřením tělocvičny

V Řepištích proběhly velkolepé oslavy 740 let od založení obce. Zábavný program byl nachystán o víkendu 15. a 16. května 2010. Obecní slavnosti začaly slavnostním otevřením nové tělocvičny, po níž následovala série koncertů s ohňostrojem na závěr. Druhý den proběhla mše svatá se svěcením obecního praporu a tělocvičny.

 

Tělocvična Řepiště

„Tělocvična není zamýšlena jen jako místo pro sportovní činnost školáků a veřejnosti. Objekt je víceúčelový. Máme zde v plánu pořádat různé kulturní akce, například plesy, koncerty a výstavy. V obci podobné místo není. I proto jsme otevření tělocvičny rádi spojili s obecními oslavami," uvedl starosta obce Rostislav Kožušník bezprostředně před akcí.

Součástí projektu byly také úpravy okolí tělocvičny. Vnitřní podkrovní prostory objektu mohou být využity jako klubovny pro děti a pro zájmovou činnost. Nechybí ani zázemí v podobě šaten se sociálním zařízením a skladové prostory.

Výstavba tělocvičny je financována z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko. Celkové náklady jsou vyčísleny na 34 miliony korun. Z toho dotace z ROP Moravskoslezsko představuje částku 23,5 milionů korun. „Výstavba probíhala od června 2009 a netrvala tedy ani rok. Projekt je největší investiční akcí v historii obce a jsme rádi, že jsme vše včas stihli. Myslím, že se jedná nejen o potřebné a funkční zařízení, ale i krásnou dominantní stavbu, na kterou jsme náležitě hrdí," sdělil Kožušník.

Fotografie z obecních oslav a slavnostího otevření tělocvičny pořízené Tomášem Polachem si prohlédnete ve flash prezentaci na stránkách www.tompol.cz

Podívejte se na zajímavé fotografie tělocvičny v Řepišti ve fotogalerii.

Nahoru

 
_THEME_LOGIN