Obecní dům se otevřel s bohatým kulturním programem

Obyvatelé Opavy mají nové společensko-kulturní zázemí v podobě Obecního domu. Vznikl kompletní rekonstrukcí novobarokní kulturní památky z roku 1915, umístěné přímo v centru Opavy na ulici Ostrožná. Výstavní, divadelní, kulturní a společenské prostory se lidem zpřístupnily v prosinci 2009.

Obecní dům Opava

"Obecní dům bude pro Opavany chloubou a věřím že i místem, kam ve volném čase rádi zavítají," řekla ještě před jeho otevřením Irena Šindlerová, ředitelka Opavské kulturní organizace, která objekt spravuje a ajišťuje provoz i vlastní kulturní náplň. "Nabídneme lidem kvalitně vybavené prostory pro společenské a kulturní akce. Celé jedno podlaží bude věnováno stálé expozici o historickém vývoji města," dodala Šindlerová. Slavnostní otevření pro veřejnost přilákalo o víkendu 12. a 13. prosince přes 250 lidí, kteří si zdarma užili prohlídku, koncertní nebo divadelní vystoupení a přání tak byla naplno vyslyšena.

A co dalšího lidem Obecní dům nabízí? Například reprezentativní společenský sál věnovaný opavským purkmistrům, společenský salonek konferenčního typu s terasou a výhledem na město, variabilní výstavní prostory, hudební, divadelní a filmový klub s barem v jednom nebo kavárnu s letní terasou.

Statutární město Opava získá na realizaci projektu přibližně 70 milionů korun z prostředků Regionálního operačního programu Moravskoslezsko, celkové náklady převyšují 100 milionů korun. Jedná se o vůbec první ukončený projekt jednoho ze statutárních měst v kraji, který je raelizován s finanční podporou z ROP Moravskoslezsko v rámci schválených integrovaných plánů rozvoje měst. Regionální rada Moravskoslezsko jej doporučila k financování z evropských peněz v dubnu 2009.

Prohlédněte si také zajímavé fotografie Obecního domu v Opavě.

Nahoru

 
_THEME_LOGIN