O odpočinkové zóně v Hněvošicích rozhodli sami občané

Z podnětu místních obyvatel vyrostla v Hněvošicích relaxační zóna. Areál využívají nejen rodiče s dětmi, ale všichni, kteří hledají chvilku oddechu a odpočinku. Dětem nabízí průlezky, klouzačky a mnoho dalších herních prvků, ostatním klidné posezení uprostřed zeleně a nerušenou relaxaci. Areál vznikl přímo v centru obce s více než tisíci obyvateli a každému z nich je také přístupný. Mnoho z místních lidí se také přišlo v červenci 2009 podívat na slavnostní otevření. To je výsledkem několikaměsíční realizace projektu finančně podpořeného z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

Relaxační zóna Hněvošice

"Vyšli jsme lidem vstříc a dali jim místo pro odpočinek, o které si žádali. O vznik odpočinkového areálu měli zájem lidé všech věkových kategorií, a proto věřím, že bude také hodně využíván. Zejména ale obec získala zázemí pro rodiče s malými dětmi a podnět ke svému dalšímu rozvoji," komentuje výsledky projektu Vladimír Daněk, starosta Hněvošic. Relaxační zóna je snadno dostupná od hlavní silnice a tvoří samostatně uzavřený celek. Je umístěna nedaleko obecního úřadu, pošty, obchodu i kostela. Původně zde byl nevyužívaný obecní pozemek.

Hněvošický projekt byl doporučen k financování z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko v únoru 2009, s fyzickou realizací se začalo již v říjnu předešlého roku. Proplacená dotace z ROP Moravskoslezsko ve výši jeden a čtvrť milionu korun pokryla většinu výdajů. O peníze obec zažádá na konci července 2009, ve stejný měsíc již bylo relaxační centrum slavnostně otevřeno pro veřejnost. Na účet obce dotace dorazila v prosinci stejného roku.

Prohlédněte si i další fotografie z průběhu relizace projektu a slavnostního otevření relaxační zóny v Hněvošicích, k dispozici jsou ve fotogalerii.

Nahoru

 
_THEME_LOGIN