Nové oddělení mateřské školy přivítalo 20 dětí

Vestavbou do podkroví objektu Mateřské školy v Krmelíně vzniklo nové oddělení pro 20 dětí. S tímto projektem uspěla obec Krmelín v soutěži o evropské dotace. Na realizaci projektu získala obec přes 3,4 milionů korun z Regionálního operačního programu, tedy zhruba devět desetin celkových způsobilých výdajů. Samotná realizace byla ukončena v srpnu 2008, o jednorázové proplacení dotace obec zažádala v prosinci stejného roku. Peníze na účet příjemce dorazily v březnu 2009.

Mateřská škola v Krmelíně

V nových prostorech mateřské školy vznikla pěkně vybavená místnost využitelná pro výuku a hraní až 20 dětí ve věku do šesti let. K dispozici mají také šatnu a sociální zařízení. Našlo se také místo pro speciální učebnu pro logopedii a kuchyňský kout pro přípravu jídla.

„Součástí projektu byl i nákup nábytku. Snažili jsme se pro děti vytvořit útulné a příjemné prostředí," říká za předkladatele projektu Václav Zezulka, starosta obce Krmelín. Projekt potěšil také kolektiv učitelek, jedna z nových místností slouží jako ředitelna, další jako sborovna.

Další fotografie z úspěšně realizovaného projektu shlédněte v sekci fotogalerie.

Nahoru

 
_THEME_LOGIN